بدون این که خانه خود را ترک کنید به دیدن موزه ها بروید!

هنر ابزاری است بسیار قدرتمند که برای الهام بخشیدن به مردم استفاده می شود. هنر به ما یادآوری می کند که دنیا چقدر زیبا و متنوع است. متاسفانه، بیش تر ما به اندازه کافی پول و زمان نداریم تا به دیدن موزه ها برویم و از تماشای آثار استادان قرن های گذشته لذت ببریم.

اما نگران نباشید ما راه حل این مشکل را پیدا کرده ایم! پروژه خارق العاده Google Art این اجازه را به شما می دهد تا سفری مجازی به موزه های معروف دنیا داشته باشید و از تماشای آثار هنری آن ها لذت ببرید. امروز می خواهم ۱۰ مورد از بهترین موزه هایی که در این پروژه وجود دارد را به شما معرفی کنم.

موزه هنرهای مدرن در نیویورک

موزه هنری (9)

این موزه معروف به عنوان یکی از پربازدید ترین موزه های دنیا لقب گرفته. اما بر خلاف نامش چیزی هایی بیش از هنرهای معاصر را به نمایش می گذارد. کلکسیونی از آثار برجسته هنرمندانی چون ونسان ون گوگ و گوستاو کلیمت نیز در این موزه دیده می شود. این موزه به غیر از نقاشی مواردی دیگر مانند: لباس های افراد مشهور، عکس ها، پوستر ها، مجسمه ها، و دیگر کارهای هنری را نیز برای بازدید کنندگان به نمایش گذاشته.

موزه هنرهای مدرن در نیویورک

موزه ملی، لندن

موزه هنری (1)

می توانید کل روز را بدون این که حتی خسته شوید در این موزه بگذرانید. این موزه شامل کلکسیونی از آثار معروف جهان در قرن های سیزدهم تا بیستم است. ” بانوی صخره ها ” اثر لئوناردو داوینچی ، ” زهره و مریخ ” اثر سندرو بوتیسلی و ” تمثیل احتیاط ” اثر تیتان از جمله شاخص ترین نقاشی هایی است که در این موزه به نمایش گذاشته شده اند.

موزه ملی، لندن

موزه قدیمی ملی در برلین

موزه هنری (10)

این موزه آلمانی حاوی تعداد زیادی از هنرهای قرن نوزدهم است، که شامل تمام سبک های بنیادی از جمله کلاسیک، رمانتیسیسم، امپرسیونیسم و مدرنیسم اولیه می شود. چند مورد از آثار معروف موجود در این موزه شامل ” در هنرستان ” اثر ادوارد مانه ” موج ” اثر گوستاو کوربت ” راهب در کنار دریا ” کسپر دیوید فردریش. می توانید به صورت مجازی اتاق به اتاق این موزه را بگردید. بعضی از آثار موزه فاقد امضا هستند.

موزه قدیمی ملی در برلین

موزه ورسای

عظمت سلطنتی در جای جای این موزه به خوبی مشهود است. با استفاده از بازدید مجازی که گوگل در اختیار کاربران خود قرار داده نه تنها می توانید مجموعه ای از زیباترین و مشهور ترین آثار هنری دنیا را تماشا کنید بلکه می توانید ببینید یکی از لوکس ترین ساختمان های دنیا در گذر چندین قرن چه تغییراتی کرده است. در واقع خود ساختمان موزه یک اثر هنری است.

موزه ورسای

موزه ایالت ترتیکوف

موزه هنری (7)

هنر دوستان هیچ جایی را نمی توانند پیدا کنند که آثار هنری هنرمندان روس را به این کاملی داشته باشد. چند اثر محبوب در این موزه عبارتند از ” دریای سیاه ” اثر ایوان آیوازوفسکی، ” زمرد گردنبند ” اثر ویکتور بوریسوف موساتوف، ” دختری با هلوها ” اثر والنتین سروف و ” بانوی غمگین ” اثر کنستانتین سوموف.

موزه ایالت ترتیکوف

موزه ملی هنرهای مدرن در هند

موزه هنری (8)

دوست دارید بیش تر درباره هنرهای هند بدانید؟ یک تور در این موزه فرصتی است زیبا تا با فرهنگی کاملا متفاوت آشنا شوید. البته این موزه تنها شامل آثار هنری هنرمندان هندی نمی شود، بلکه آثاری را در آن می توان دید که توسط هنرمندان مشهور اروپایی که در هند بوده اند خلق شده است. مطمئن باشید تماشای مجازی این موزه زیبا ارزش وقت گذاشتن را دارد.

موزه ملی هنرهای مدرن در هند

موزه یوفزی در فلورانس

موزه هنری (2)

از پربازدید ترین موزه های این روزهای ایتالیا است. می توانید اثر معروف سندرو بوتیسلی به نام ” تولد ونوس ” را ساعت ها تماشا کنید. در میان تعداد زیادی اثر استادانه، موزه یوفزی خانه آثار هنری برجسته ای نظیر ” ستایش مغ ” و ” بشارت ” از کارهای لئوناردو داوینچی، ” فلورا ” اثر تیتان و ” فرشته موسیقی ” اثر روسو فیورنتینو نیز هست.

موزه یوفزی در فلورانس

موزه ون گوگ

موزه هنری (3)

اگر نقاشی های پست امپرسیونیست این هنرمند هلندی را دوست دارید پس این موزه برای خودتان است. اما قرار نیست در این موزه هنری فقط آثار ونسان ون گوگ را ببینید، دیگر نقاشی های زیبای هنری از دوستان و معاصران ون گوگ نیز در این گالری قرار داده شده.

موزه ون گوگ

موزه صوفیه رینا

موزه هنری (4)

صوفیه رینا نه تنها موزه هنری فوق العاده ایست، بلکه یک کتاب خانه بسیار بزرگ نیز هست. این گالری خانه ی آثار هنرمند آوانگارد خوان گریس است. یکی دیگر از آثار بسیار برجسته که در این موزه هنری می توان پیدا کرد نقاشی ” گوئرنیکا ” اثر پابلو پیکاسو است.

موزه صوفیه رینا

موزه تیت بریتانیا

در این موزه هنری می توانید همه چیز را درباره هنر بریتانیایی بیاموزید. موزه تیت بریتانیا شامل آثار هنری از سال ۱۵۰۰ میلادی تا به امروز است. از آثار برجسته ای که در این تور مجازی می توانید ببینید ” اوفلیا ” اثر سر جان اورت میلاایس، و ” طوفان برف ” اثر ویلیام ترنر است.

موزه تیت بریتانیا

bedunim.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *