, ,
,

پرسش

من هم مثل توام. مامانم خیلی روم حساس شده. عکس آواتارم یکی از خواننده های کره ایه. من چیکار کنم؟ دارم برنامه ریزی میکنم اما نمیشه. تمام تلاش خودمو کردم دیگه بد جوری به فیلما و آهنگا معتاد شدم. مرتبا یواشکی نگاه میکنم چون مامانم خوشش نمیاد. من باید چه کنم؟ دارم تلاش خودمو میکنم. بهم میگه ریاضی حل کن من می خوام کد نویسی یاد بگیرم اما نمیذاره. لطفا کمکم کنید.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

چون تو هم در ادامه سوال دوستمان این پرسش را مطرح کردی دقیقا همان راه را برای تو هم پیشنهاد میدهم. (من عاشق فیلم ها و خواننده های کره ای شدم به حدی که اگه یه روز اونا رو نبینم دیوونه میشم.) برای اینکه عادت های خودت را کنترل کنی باید بتوانی مطابق برنامه و همان طور که قبلا هم گفتم، کم کم از زمانی که صرف این کار می کنی کم کنی.

در رابطه با خانواده و مادرت که نسبت به رفتارت حساسیت نشان می دهد باید بگویم بدترین کار یواشکی انجام دادن آن کار و نیز گفتگو نکردن با خانواده است.

حتما تو هم زمانی را برای گفتگو با مادر در نظر بگیر و از ایشان بخواه تا پای حرفها و احساس تو بنشیند و در این باره نظر خودشان را بگویند و به تو کمک کنند. در این جلسه باید بتوانی خودت هم راه حل ها و نظراتت را بگویی و به نقطه میانی برسید که همه با آن توافق داشته باشید.

موفق باشی

یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. hannane 5 سال قبل

    هم چين هم يواشكي نگاه نميكنم مامانم ميدونه تو فلشم فيلم كره اي دارم جلوشم نگاه ميكردم قبلا همون موقع هم كه جلوش نگاه ميكردم پشت ديوار قايم ميشدم چون خجالت ميكشيدم اما الان نميدونه فيلم كره اي جديد دارم

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید