برایان تریسی کیست؟

3

شما انسان کاملاً خوبی هستید. شما شایسته یک زندگی عالی هستید، یک زندگی پر از موفقیت، خوشبختی، لذت و هیجان. شما حق دارید که روابطی خوشایند داشته باشید، از سلامتی عالی بهره مند باشید، کار ارزشمندی بکنید و به استقلال مالی برسید. این ها حق مادرزادی شما هستند. این ها مقصود و منظور زندگی شما هستند. شما برای موفقیت مهندسی و طراحی شده اید تا از سطح بالای عزت نفس، احترام به خود و غرور و سربلندی مشخصی برخوردار باشید. هرگز کسی مانند شما در تمام تاریخ بشری وجود نداشته است. شما از استعدادهای دست نخورده و توانمندی های بالقوه عالی برخوردارید که اگر به درستی از آن ها استفاده کنید، می توانید به آنچه در زندگی می خواهید دست پیدا کنید. 
 (بخشی از کتاب فکرتان را عوض کنید تا زندگیتان تغییر کند)
  من در آغاز زندگی به جز داشتن یک ذهن کنجکاو از مزایای چندانی بهره مند نبودم. در مدرسه درس نمی خواندم و شاگرد ضعیفی بودم و دست آخر هم ترک تحصیل کردم. سال ها به کارهای سخت  مشغول بودم و آینده ی امید بخشی را در پیش روی خود نمی دیدم .
در جوانی در یک کشتی باربری کار پیدا کردم و رفتم تا دنیا را ببینم. به مدت هشت سال سفر کردم ، کار کردم ، کار کردم و باز هم سفر کردم تا این که نهایتا بیش از هشتاد کشور را در پنج قاره جهان دیدم .
وقتی دیگر نتوانستم کار  پیدا کنم به سراغ فروشندگی رفتم. از این خانه به آن خانه می رفتم و با درصد معینی که از فروش کالاها نصیبم می شد گذران زندگی می کردم . مدت ها درگیر فروش اجناس مختلف بودم تا این که یک روز به اطرافم نگاه کردم و از خودم پرسیدم : « چطور است که دیگران از من موفق ترند ؟ »
آن وقت دست به کاری زدم که زندگی مرا از این رو به آن رو کرد. به سراغ فروشندگان موفق رفتم و از آن ها پرسیدم که چطور کار می کنند. آن ها به من گفتند که چه کار می کنند و من هم به نصیحت هایشان عمل کردم و فروشم بالا رفت . نهایتا آن قدر پیشرفت کردم که تبدیل به یک مدیر فروش شدم . در کار مدیریت فروش هم از همان استراتژی پیروی کردم تا یاد گرفتم کسانی که در کار مدیریت فروش موفق هستند چه کار می کنند و آن وقت خودم هم همان کارها را انجام دادم .
این جریان یادگیری و به کار گیری آنچه یاد می گرفتم زندگی مرا دگرگون کرد . هنوز هم مبهوت هستم که این کار چقدر ساده و بدیهی است . فقط کافی است یاد بگیرید که افراد موفق چه کار می کنند و آن وقت خودت هم همان کارها را بکنی تا به همان نتایج برسی . واقعا چه ایده جالبی است.
مطلب خیلی ساده است . بعضی از افراد بهتر از دیگران عمل می کنند چون کارهای به خصوصی را به روش متفاوتی انجام می دهند . در واقع کارهای درست را با روش درست انجام می دهند ، به خصوص اینکه این افراد از وقتشان به نحوی بسیار بسیار بهتر از یک فرد عادی استفاده می کنند .
به خاطر تجربیات ناموفقی که در زندگی داشتم یک نوع احساس ضعف و عدم کارایی در من شکل گرفته بود . در این مخمصه ذهنی گرفتار شده بودم که فکر می کردم کسانی که بهتر از من عمل می کنند واقعا بهتر از من هستند . آنچه یاد گرفتم این بود که این فکر ضرورتا درست نیست . آن ها فقط کارها را با روش دیگری انجام می دادند و از نظر منطقی آنچه را که آن ها یاد گرفته بودند من نیز می توانستم یاد بگیرم .
این برای من در حکم یک مکاشفه بود و من از این کشف هم مبهوت بودم و هم هیجان زده . هنوز هم هستم . دریافتم که می توانم زندگی خود را تغییر دهم و می توانم تقریبا به هر هدفی که برای خودم تعیین کنم برسم به شرط آنکه ببینم کسانی که در آن زمینه موفق هستند چه می کنند و سپس خودم همان کارها را انجام دهم تا نهایتا به همان نتایجی که آن ها به دست آورده اند برسم .
ظرف مدت یک سال پس از شروع کارم در زمینه فروش تبدیل به یک فروشنده طراز اول شدم . یک سال پس از آنکه وارد حوزه مدیریت شدم توانستم تبدیل به مدیر عاملی شوم که نود و پنج نفر نماینده فروش در شش کشور زیر دستش کار می کردند . در آن زمان بیست و پنج سال داشتم .
در طی سال ها در بیست و دو حرفه مختلف کار کردم . چندین شرکت را تاسیس و راه اندازی کردم و از یک دانشگاه معتبر در رشته مدیریت بازرگانی مدرک گرفتم . همچنین توانستم زبان های فرانسه ، آلمانی و اسپانیایی را یاد بگیرم و به عنوان سخنران ، مربی و مشاور با بیش از 500 کمپانی همکاری کنم . در حال حاضر سالانه برای بیش از 000 300 نفر سخنرانی می کنم و سمینارهایی برگزار می کنم که بیش از 000 20 نفر شرکت کننده دارند.
در طول سوابق حرفه ای خود یک حقیقت ساده را دریافتم . کلید دست یابی به موفقیت بزرگ ، پیروزی ، احترام ، مقام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهمترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی ، آن را درست انجام دهی و تا آن را به اتمام نرسانده ای دست از کار نکشی .

  • کتا ب ها :
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کریم‌خان زند

پیشرفت سریع و دست یابی به اهداف با شناخت قوانین جهانی موفقیت یکی از موفق ترین کتاب های برایان تریسی است که در کشور ما نیز ترجمه شده است . در این کتاب درباره نویسنده آن آمده است : نویسنده این کتاب در طی سی سال به هشتاد کشور دنیا سفر کرده است تا دلایل حقیقی این پرسش را بیابد که چرا وقایع به صورتی که هستند اتفاق می افتند . او پاسخ ها را به صورت قوانینی خلاصه کرده است که سال ها در دنیا به افراد مختلف آموزش داده شده است و تعداد بی شماری از مردان و زنان توانسته اند با به کار گرفتن این اصول ، موفقیت ، خوشبختی و سلامت جسمی – روانی را در زندگی خود افزایش دهند .
یکی دیگر از کتاب هایی که از این نویسنده در ایران با اقبال عمومی روبرو گردیده است کتاب قورباغه را قورت بده است که درباره 21 روش عالی غلبه بر تنبلی و انجام بیشترین کار در کمترین زمان می باشد .

1

برایان تریسی درباره این کتاب گفته است : این کتاب برای این نوشته شده است که به شما نشان بدهد چطور در کارهایتان سریع تر پیش بروید . صفحاتی که در پیش رو دارید شامل بیست و یک اصل است که در مجموع قدرتمندترین اصولی است که تا کنون در زمینه کارایی فردی کشف کرده ام . روش ها ، تکنیک ها و استراتژی هایی که ارائه می شوند کاربردی ، اثبات شده و سریع العمل هستند . روی هم رفته این ایده های بیست و یک گانه در مورد کارایی فردی مثل غذاهای آماده هستند که می توان آن ها را در هر زمان و به ترتیب اهمیتی که در شرایط کنونی برای شما دارد به طور دلخواه مورد استفاده قرار داد .
از دیگر کتاب های این نویسنده که در ایران ترجمه شده می توان به موارد زیر اشاره کرد :

  •  رموز موفقیت برای زنان در زندگی و کار
  •  رموز اعتماد به نفس در زندگی و کار برای همه
  •  مدیریت زمان : رموز استفاده بهتر از وقت در زندگی و کار برای همه
  •  تمرکز روی هدف : روش های ساده و کارآمد برای آسان کردن زندگی، دو برابر کردن کارآیی و دست یابی به تمامی اهداف .
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
سرزمین ایران از 5000 سال پیش تاکنون

 لازم به ذکر است که برایان تریسی در حال حاضر یک سخنران ، مربی ، و مشاور حرفه ای و مدیر شرکت بین المللی برایان تریسی ( Brian Tracy International) است که یک شرکت آموزشی – مشاوره ای در سولاتابیچ کالیفرنیاست. در سی سالگی از دانشگاه آلبرا درجه کارشناسی و پس از ادامه تحصیل مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته مدیریت از دانشگاه کلمبیا پاسفیک دریافت کرد. ازدواج موفقی داشته و دارای 4 فرزند است . وی یکی از معتبرترین مراجع صاحب نظر جهان در زمینه موفقیت و پیشرفت است .

2.

منبع : قورباغه را قورت بده و قوانین جهانی موفقیت
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *