, ,
,

پرسش:

با عرض سلام خدمت شما.
ما امسال توی شهرمون ورودی تیزهوشان نداشتیم چون می گفتن که ظرفیتش تکمیل شده و دیگه دانش آموزه نمی پذیره. به خاطر همین من نتونستم آزمون تیزهوشان بدم. از طرفی خیلی مشتاق بودم که در این مدرسه درس بخونم. آزمون نمونه دولتی رو هم چون زیاد براش درس نخونده بودم تقریبا می تونم بگم از دستش دادم. البته هنوز نتایجش نیومده. حالا فقط مونده شاهد که تنها امید منه. می گن آزمونش آسونه ولی امسال فکر نمی کنم مثل سالای دیگه باشه و ظاهرا به نظر می رسه که می خوان سخت بگیرن و دانش آموزای خوب رو گلچین کنن. می شه منو راهنمایی کنین که برای شاهد چطوری درس بخونم که بتونم سوالاتش رو صد در صد بزنم. با توجه به اینکه وقت زیادی برام باقی نمونده و تقریبا فقط ۱۷ روز وقت دارم. از طرفی به نظرتون اگه برم مدرسه ی تیزهوشان و ازشون بخوام که ازم یه آزمون بگیرن قبول می کنن؟ باتوجه به اینکه یه دانش آموز بیش تر نیستم؟

پاسخ :
دوست من سلام .
مدرسه در موفقیت دانش آموز موثره ولی نهایتا چیزی حدود ۳۰ درصد . ۷۰ درصد بقیه تلاش و پشتکار خود دانش آموزه . پس اگر تو مدارس خاص پذیرفته نشدی ، خیلی ناراحت نباش .
باید تلاشتو بیشتر کنی و البته خودباوری و اعتماد به نفستو زیادتر .
امیدوارم که تمونه دولتی قبول بشی .
برای آزمون شاهد هم یه برنامه فشرده برای خودت بریز . همه درساتو توی این برنامه قرار بده . اول هم سراغ ریاضی و علوم برو و بعد دروس دیگه .

“””جهت آگاهی از نحوه ارتباط با ایشان و طرح پرسش خود اینجـــــــــــــــــــا را کلیک کنید.””””

 

یک دیدگاه تاکنون ثبت شده

امکان ارسال دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

  1. موسوی 6 سال قبل

    ممنون ازاینکه پاسخ دادین.

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید