, ,
,

Untitled

مراسم اختتامیه دهمین جشنواره کتابهای کمک آموزشی رشد و با حضور مسئولان آموزش و پرورش، ناشران، نویسندگان و شاعران کودک و نوجوان در سالن حجاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان روز ۷ بهمن ماه برگزار شد.

کتاب های زیر در این جشنواره برگزیده شدند .

گروه داوری آموزش و پرورش کودکان استثنایی

کتاب‌های تقدیری: اختلال‌های یادگیری: مبانی، ویژگی‌ها و تدریس مؤثر از انتشارات ارسباران. مترجمان کتاب: قربان همتی علمدارلو، حمید علیزاده، صدیقه رضایی دهنوی و  ستاره شجاعی

کتاب آموزشی برگزیده: کتاب اختلالاتِ طیفِ اُتیسم از انتشارات دوران.

مؤلفان: سیدعلی صمدی، روی مک‌کانکی (Roy McKonkey) 

 گروه داوری اقتصاد، حسابداری و بازرگانی:

کتاب آموزشی تقدیری: مدیریت چه چیز نیست: چگونه مدیریت نکنیم؟ از انتشارات عابد. مؤلف کتاب: عبدالعظیم کریمی

کتاب آموزشی تقدیری  کتاب: نقشه راه موفقیت در کارآفرینی: خودآموز تدوین طرح کسب‌وکار (مقدماتی) از انتشارات رشد فرهنگ

تألیف: کامبیز طالبی، محمدرضا زارع یکتا

کتاب آموزشی برگزیده: حمید سپهردوست/ مؤلف کتاب: کاربرد آمار در اقتصاد و مدیریت از انتشارات دانشگاه بوعلی سینا

 گروه داوری برق:

 کتاب آموزشی برگزیده: فرزاد مظاهریان، محمدمهدی پرتوی‌فر و مهدیه دَهاقین، مؤلفان کتاب: میکروکنترلرهایdsPICاز انتشارات نص.

Untitled

  گروه داوری بهداشت و کودکیاری

کتاب آموزشی تقدیری: آقایان و خانم‌ها: احمد عابدی، فرزانه مؤمنی، آرزو و یاسمن شاه‌میوه اصفهانی، مؤلفان کتاب: مهارت‌های مورد نیاز کودکان برای ورود به مدرسه از انتشارات نوشته

 گروه داوری پیش دبستانی

کتاب آموزشی تقدیری: جواد آزمون و ماندانا آجودان گَرکانی مترجمان کتاب: بازی و تفریح و بازی و ورزش از انتشارات مدرسه

کتاب آموزشی تقدیری: مسعود تهرانی فرجاد/ الهه ستوده/ غلام‌عباس سرشور خراسانی/ منصوره سید صالحی/ مسعود وکیل. مولفان کتاب رنگین کمان: انس با قرآن کریم در دوره پیش دبستان از انتشارات مدرسه

کتاب آموزشی برگزیده: لاله جعفری/ مؤلف کتاب: بیبو بیبو از مؤسسه نشر شهر

کتاب آموزشی برگزیده: شکوه قاسم‌نیا/ مؤلف کتاب: خروس کلاه مخملی از انتشارات کتاب‌های ارغوانی

 گروه داوری تاریخ

ضمن سپاس از تلاش‌های انتشارات ققنوس برای انتخاب و انتشار مجموعه شخصیت‌های تأثیر گذار و کوششی که طی سالیان اخیر برای سرمایه‌گذاری و یافتن مترجمان توانا و عرضه مناسب کتاب‌ها نشان داده است، هیچ اثری را برای دریافت عنوان برگزیده یا تقدیری معرفی نمی‌کند.

Untitled

گروه داوری تاریخ

ضمن سپاس از تلاش‌های انتشارات ققنوس برای انتخاب و انتشار مجموعه شخصیت‌های تأثیر گذار و کوششی که طی سالیان اخیر برای سرمایه‌گذاری و یافتن مترجمان توانا و عرضه مناسب کتاب‌ها نشان داده است، هیچ اثری را برای دریافت عنوان برگزیده یا تقدیری معرفی نمی‌کند.

 گروه داوری تفکر، پژوهش و سبک زندگی

کتاب آموزشی تقدیری: آرزو نیّراحمدی مترجم مجموعه کودکان فیلسوف (شامل: خوب و بد یعنی چه؟/ شناخت یعنی چه؟ و  من یعنی چه؟) از انتشارات شهرتاش

همین گروه،

کتاب آموزشی تقدیری: لادن مقیمی اسکویی مترجم کتاب: نوجوانان و رسانه‌ها از شرکت انتشارات فنی ایران

 گروه داوری جغرافیا

کتاب آموزشی برگزیده: جواد صفی‌نژاد، غلامرضا سحاب و سعید بختیاری. مؤلفان کتاب: دومین اطلس جغرافیایی دوره قاجار: شامل نقشه‌های ایران، تهران و قاره‌های جهان در یک‌صد و بیست سال قبل تألیف محمدرضا مهندس (ملقب به مهندس المُلک) از انتشارات دنیای جغرافیای سحاب.

Untitled

 گروه داوری دینی و قرآن

کتاب آموزشی تقدیری: حمیدرضا ‌حیدری،‌غلام‌عباس سرشور‌خراسانی، محمدرضا‌سنگری،‌اعظم فعال، ‌حمیدرضا میرحاجی ‌و ‌مسعود ‌وکیل‌مؤلفان کتاب: سرود آسمانی: آموزش قرآن و زبان وحی از انتشارات طلایی

کتاب آموزشی برگزیده: غلامرضا حیدری ابهری مؤلف کتاب: دایرة‌المعارف قرآن از انتشارات محراب قلم

 گروه داوری روان‌شناسی

کتاب آموزشی تقدیری: محمد کیاسالار/  مؤلف کتاب: افسردگی از الف تا ی از انتشارات شبقره

 گروه داوری ریاضی

کتاب آموزشی تقدیری: مینا مهروَرز مترجم کتاب: کشف کن! همه‌ی ما ریاضیدان هستیم! از انتشارات مدرسه

 کتاب آموزشی برگزیده : شهرناز بخشعلی‌زاده مؤلف کتاب: فرهنگ ریاضی مدرسه از انتشارات محراب قلم

 گروه داوری زبان عربی

 کتاب آموزشی برگزیده : مرضیه‌سادات مرتضوی/ مؤلف کتاب: آموزش کامل و مفهومی عربی ۳ (برای رشته علوم انسانی) از انتشارات مشق شب

Untitled

گروه داوری زبان و ادبیات فارسی

کتاب آموزشی تقدیری : علی رؤوف مؤلف کتاب: انشا درس روییدن در خود از انتشارات آییژ

کتاب آموزشی برگزیده : حسین فرخ‌مهر برای مجموعه تألیفات او در موضوع انشا

به‌خصوص

•    کلاس انشا (برای دانش‌آموزان دوره‌ی راهنمایی) از انتشارات نوشته

•    زنگ انشا‌برای چهارم و پنجم دبستان از انتشارات عابد

•    انشا و اندیشه‏ برای سوم دبستان از انتشارات عابد

•    خیال انشا از خانه تا مدرسه (برای دانش آموزان چهارم و پنجم دبستان) از انتشارات نوشته

کتاب آموزشی برگزیده : عبدالرحمان صفار‌پور، مؤلف مجموعه کتاب: به من بیاموزید از انتشارات مدرسه

 گروه داوری زبان‌های خارجی

کتاب آموزشی تقدیری : مهرداد مولودی/ مؤلف کتاب دو جلدی:  Phonics Magic از انتشارات غزال جوان

 گروه داوری زیست‌شناسی

کتاب آموزشی تقدیری : فرهنگ‌نامه بدن انسان: راهنمای مصور ساختمان، کارکرد و بیماری‌های بدن انسان  ترجمه احمد مختاریان از انتشارات طلایی

 گروه داوری طراحی و نقاشی

 کتاب آموزشی برگزیده : عیسا امیری چولاندیم/ مؤلف کتاب: مواد و ابزار هنری ۲ از انتشارات کتاب آبان

 گروه داوری علوم تربیتی

کتاب آموزشی تقدیری : طاهره رستگار مترجم کتاب: ارزش‌یابی توصیفی یعنی بازخورد مؤثر از انتشارات منادی تربیت

 گروه داوری فیزیک

 کتاب آموزشی برگزیده:

محمود حسنی اردستانی، محسن داودی،  محمدرضا شریف‌زاده اکباتانی و حمید فدایی فرد، مؤلفان کتاب: الکتریسیته ساکن از انتشارات فاطمی

روح‌الله خلیلی بروجنی، مؤلف: کتاب دانش‌آموز و کتاب کار: فیزیک ۱ و آزمایشگاه از انتشارات گل‌واژه

گروه داوری کار و فناوری

کتاب آموزشی تقدیری : یاسر و هادی احمدی فولادی/ مؤلفان کتاب: مسئله‌های مقدماتی المپیاد کامپیوتر از انتشارات فاطمی

کتاب آموزشی تقدیری : نوید اصلانی/ مؤلف کتاب: سازه‌ها از انتشارات کانون پرورش و فکری کودکان و نوجوانان

 کتاب آموزشی برگزیده : حبیب فروزنده دهکردی/ مؤلف کتاب: مدیریت پایگاه داده به کمک ACCESS و SQL Server از انتشارات عابد

گروه داوری کتاب مرجع

کتاب آموزشی تقدیری : مؤلفان پر شمار کتاب: فرهنگ‌نامه طلایی نو‌آموز از انتشارات طلایی

کتاب آموزشی برگزیده : مؤلفان کتاب دو جلدی: فرهنگ‌نامه طلایی کلید دانش از انتشارات طلایی

 گروه داوری کشاورزی

کتاب آموزشی تقدیری : کورُس ضیایی مترجم کتاب: هیدرولیک ماشین‌آلات از شرکت انتشارات فنی ایران

کتاب آموزشی برگزیده : فرشید قادری‌فر و افشین سلطانی مؤلفان کتاب: کنترل و گواهی بذر از انتشارات جهاد دانشگاهی مشهد

 گروه داوری گرافیک و عکاسی

 کتاب آموزشی برگزیده : ترانه امضایی امیرخیز، مؤلف کتاب: گذار عکاسی به دنیای دیجیتال از انتشارات ناقوس

 گروه داوری مدیریت خانواده

 کتاب آموزشی برگزیده : رسول حیدری و محمد دریایی/ مؤلفان کتاب: ۳۶۵ روز با غذا‌های گیاهی ایرانی از انتشارات سفیر اردهال

 گروه داوری مطالعات اجتماعی

کتاب آموزشی تقدیری : جعفر ربانی/ مؤلف کتاب: بیت المقدس از انتشارات مدرسه

کتاب آموزشی برگزیده : لیلی فرهادپور/ مؤلف کتاب: به دنبال کاغذ اخبار از انتشارات ققنوس

گروه داوری معماری و نقشه‌کشی

 کتاب آموزشی برگزیده : ناهیدصادقی‌پی/ مؤلف کتاب: طرح معماری؛ طراحی خانه مسکونی از انتشارات فاطمی

 گروه داوری مکانیک

کتاب آموزشی تقدیری: شهرام و عالیه امینیان و حمیدرضا ثابت‌نژاد/  مؤلفان کتاب: بازسازی و تکنولوژی بدنه خودرو از انتشارات سازمان فنی و حرفه‌ای کشور

کتاب آموزشی تقدیری : نیما جمشیدی، محمد صفرآبادی فراهانی، علی ابویی مهریزی و امیر رئوفی /مؤلفان کتاب: راهنمای کابردی Auto CAD2012  (اتو کد ۲۰۱۲) که مشترکاً توسط انتشارات عابد/ مهرگان قلم منتشر شده است.

کتاب آموزشی تقدیری : محمدعلی نیکنام/  مؤلف کتاب: فِرِزکاری، مَته‌کاری، کام‌کنی و ابزارهای عمومی از انتشارات فدک- ایساتیس

گروه داوری مواد

کتاب آموزشی تقدیری : محمدرضا ملاردی، بهزاد جمالی آقباش و محمدرضا طالعی مؤلفان کتاب: شیمی عمومی مدرن (جلد ۱) از انتشارات مبتکران و پیشروان

 گروه داوری موسیقی

 کتاب آموزشی برگزیده : علیرضا مشایخی/ مؤلف کتاب دو جلدی: فرهنگ آهنگ‌سازی از انتشارات سوره مهر

گروه داوری نمایش، سینما و انیمیشن

کتاب آموزشی تقدیری : همایون ابراهیمی/ مؤلف کتاب: مبانی تدوین ۱ از انتشارات اتحاد

گروه داوری هنر عمومی

 کتاب آموزشی برگزیده این جشنواره را مشترکاً تقدیم می‌کند به  سودابه سالم مؤلف کتاب دو جلدی: بخوان با من، بساز با من از انتشارات سوره مهر و رسول مُعَرِک‌نژاد مؤلف کتاب: زیبایی‏شناسی نقاشی کودکان: روند تکامل تصویری نقاشی کودک از انتشارات نوشته

 جوایز ویژه جایزه کمیته علمی جشنواره

کمیته علمی جشنواره به پیشنهاد گروه داوری آموزش و پرورش کودکان استثنایی  لوح افتخار و جایزه ویژه خود را تقدیم می‌کند به مؤلف روشندل، سرکار خانم مریم اصغری، مؤلف کتاب: نابینایی و زندگی مستقل از انتشارات آوای نور / 

این کمیته همچنین جایزه ویژه این دوره از جشنواره را به پیشنهاد گروه داوری کتاب مرجع،  لوح افتخار و جایزه ویژه خود را تقدیم می‌کند به افسانه حجتی طباطبایی، سیاوش شایان، سعید علی‌تاجر، محمد کرام‌الدینی و منصور ملک‌عباسی/ مترجمان کتاب: ۱۰۰۱ اختراع، میراث مسلمانان در جهان ما از انتشارات طلایی 

علاوه بر گروه تاریخ که ذکرش گذشت، گروه‌های داوری: تربیت بدنی/  زمین‌شناسی/  شیمی/  علوم تجربی/  و فلسفه و منطق نیز هیچ کتابی را به عنوان اثر برگزیده یا تقدیری معرفی نکرده‌اند.

 ناشران برگزیده

کمیته علمی دهمین جشنواره کتاب‌های آموزشی رشد، انتشارات قدیانی،‌محراب قلم و مؤسسه برهان یا انتشارات مدرسه  را به عنوان ناشران برگزیده این دوره معرفی می‌کند.

 

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید