برنامه‌های شبکه آموزش در تابستان امسال

مدیر شبکه آموزش سیما درباره برنامه‌های تابستانی این شبکه تلویزیونی به بیان توضیحاتی پرداخت.

تلویزیون به دلایل مختلف در ایام تابستان سعی می‌کند برنامه‌های متنوعی را تهیه و تولید کند. مهم ترین دلیل این موضوع فراهم کردن اوقات فراغت و سرگرمی برای مخاطبان و به خصوص و گروه سنی نوجوان و جوان است که در این راستا شبکه آموزش نیز همواره این روال را در پیش گرفته است.

مدیر شبکه آموزش در ادامه گفت: شبکه آموزش دو راهبرد اصلی را در تابستان دنبال می‌کند؛ یکی از آن ها مربوط به اشتغال و مهارت‌آموزی در تابستان می‌شود. بر این اساس تلاش می‌کنیم تا نوجوانان را برای پیوستن مشاغلی که برایشان امکان‌پذیر است، تشویق کنیم. این کار به رسم گذشته که بچه‌ها در تابستان سر کار می‌رفتند، انجام می‌شود؛ لذا با تولید برنامه‌هایی تلاش می‌کنیم هم صاحبان مشاغل و هم نوجوانان را برای اشتغال‌های کوتاه مدت ترغیب کنیم. راهبرد دوم نیز پوشش فعالیت‌های سازمان‌ها، مراکز و نهادها در تابستان است که اردوها و آموزش‌های تابستانی برای نوجوانان از جمله این موارد است.

او با تاکید بر لزوم آموزش‌ مهارت‌های اشتغال به نوجوانان، خاطرنشان کرد: در حال حاضر برنامه‌ای با عنوان «پنجه‌های توانا» با کمک اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای آموزش و پرورش راهی آنتن می‌شود که مهارت‌ها و مشاغل ساده را در قالب مسابقه به نوجوانان آموزش می‌دهد. این برنامه در شهرهای مختلف تولید می‌شود و به امید خدا قرار است در دهه عید قربان تا غدیر، مرحله پایانی این مسابقه در شهر تهران یا شاید شیراز به صورت مسابقه بزرگی تدارک دیده شود.

ساری افزود: هم چنین برای پوشش فعالیت‌های فوق‌برنامه تابستانی سازمان‌ها و مراکز برنامه‌هایی را روی آنتن داریم. به همین منظور گزارشگران برنامه‌های «فرصت برابر» و «من می‌توانم» به شهرهای مختلف اعزام می‌شوند تا فعالیت‌های تابستانی آن ها را پوشش ‌بدهند. برنامه دیگری را نیز با عنوان «روبه‌روی ماه» با موضوع کتاب‌ و کتاب‌خوانی برای تابستان در نظر گرفته‌ایم که هم اکنون در مرحله پیش‌تولید قرار دارد و در دو هفته آینده پخش خواهد شد. این برنامه قرار است در ساعات پایانی شب راهی آنتن شود و در آن یکی از رمان‌های دفاع مقدس توسط مجری‌ها، دوبلورها و هنرپیشگان بازخوانی می‌شود. برنامه «طرح رنگ نقاشی» نیز برای گروه کودکان به صورت مستمر در دستور پخش شبکه قرار داد که به نوعی آموزش ضمنی به کودکان است و در تابستان به صورت ویژه‌تری تولید می‌شود.

مدیر شبکه آموزش سیما درباره برنامه «قند پهلو» نیز گفت: «قند پهلو» در دست تولید است و الان در مرحله پیش تولید قرار دارد و در دو هفته آینده این برنامه روی آنتن خواهد رفت.

ساری یکی از ماموریت‌های شبکه آموزش را پرداختن به قشر کشاورزان و کسانی که در این حوزه فعالیت می‌کنند، برشمرد و اظهار کرد: در این راستا آموزش‌های مستقیم و غیرمستقیمی در دستور کار شبکه آموزش قرار دارد و برنامه‌هایی نیز تولید شده است که فصل‌های جدید آن ها در تابستان راهی آنتن می‌شود.

ایسنا

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
داستان های شاهنامه؛ نبرد رستم و کی کاووس با افراسیاب
امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *