برنامه مطالعاتی ماه آخر کنکور

برنامه مطالعاتی ماه آخر کنکور

از نظر روانشناسی، بیشتر از ابعاد و اندازه های واقعی شکل پیش روی ما، طرز تلقی ما از آن شکل، مهم می باشد. اگر آن را به صورت اغراق آمیز، بزرگ کنیم و سد بزرگی به نام کنکور در مقابل خود ببینیم، یارای عبور از آن را نخواهیم داشت اما اگر واقع بینانه به آن بنگریم و به خود مطمئن باشیم و به خود بقبولانیم که « من سعی می کنم قبول شوم و از خود توقع ندارم که حتماً هم قبول شوم » نتیجه، بهتر خواهد بود.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

برنامه مطالعاتی ماه آخر کنکور

حال با ذکر این مقدمه می پردازیم به این بحث که:

برنامه مطالعاتی ماه آخر کنکور چگونه باشد تا نتیجه بهتری بگیرید؟

بهترین کار، انجام یک مرور جامع و سریع است زیرا ماه آخر فرصت خوبی برای فراگیری مطالب جدید نیست. البته در این یک ماه، مطالب جدید بسیاری را می توان فرا گرفت و به خوبی هم آموخت و این مدت فرصت کمی نیست اما این بدترین روش استفاده از این یک ماه، باارزش است.

شما حتماً به این نکته واقف هستید که در این ماه، چگونگی عملکرد شما اثر بسیار قوی و تعیین کننده ای بر نتیجه نهایی، شما دارد.تا آن جا که امکان دارد، غذا را با کیفیت و کمیت بیشتر میل کنید. از غذاهای پروتئینی مثل گوشت و لبنیات بیشتر استفاده کنید. حبوبات گرچه پروتئین دارند ولی به علت ایجاد نفخ و ناراحتی گوارشی در مقادیر زیاد توصیه نمی شوند.

بگذارید، بنیه جسمی شما تقویت شود. از منابع طبیعی ویتامین ها مثل میوه ها و سبزی ها و در صورت تمایل به صورت کمکی از قرص های ویتامین، مثل ب، آ، ویتامین ث و مولتی ویتامین می توانید استفاده کنید، این ها ویتامین های محلول در آب هستند و حتی در صورت مصرف اضافه دفع می شوند و اثر مضری نخواهند داشت، در عوض به شما نشاط و نیرو می بخشند و پس از مدتی، احساس می کنید اساساً سرحال و با حوصله تر هستید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
انواع کلمه با حرف ع برای کلاس اول

در ابتدای صبح و در صورت تمایل عصرها، کمی ورزش یا پیاده روی داشته باشید که برای توانمندی، ذهنی و فراگیری شما بسیار، بسیار موثر است. حتی اگر تاکنون امتحان  نکرده اید، از این پس امتحان کنید.

برنامه مطالعاتی ماه آخر کنکور

توجه کنید:

در یک هفته آخر، عادت کنید بین ساعت 10 شب تا 6 صبح را در خواب باشید تا سیستم عصبی شما به تدریج به این ساعت خواب عادت کند تا در شب کنکور نیز با آن تطبیق داشته باشد.

همان منابعی را دوره کنید که قبلاً آن منابع را مطالعه کرده اید، البته بهترین منبع برای مطالعه آزمون سراسری، کتاب درسی شماست زیرا سؤالات واقعاً از کتاب درسی شما طرح می شوند اما اگر اصلاً کتاب درسی را نخوانده اید و دفتر، جزوه یا کتاب کمک درسی خاصی را مطالعه کرده اید، اکیداً توصیه می کنیم همان منبع را دوره کنید زیرا در حافظه بینایی و در صورت تکرار شفاهی درس در حافظه شنوایی شما، آن کلمات باقی مانده اند و آن مفاهیم درسی در قالب این کلمات و شکل ها، در ذهن شما نقش بسته اند.

یک کتاب جدید هر چند که ادعا شود که به طور خلاصه، برای دوره نوشته شده است و حاوی تمام نکات به شکل فشرده است، به این علت که جدید است، انتخاب خوبی نیست.سعی کنید هر منبعی را که قبلاً مطالعه کرده اید، در یک بازنگری مرور کنید. نه خیلی در جزئیات دقیق شوید و کلمه به کلمه را بخوانید که مثل یادگیری مطالب جدید، وقت گیر شده و نه خیلی شتاب زده و تندتند ورق بزنید. حالتی بین این دو را اجرا کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تقویت مسئولیت پذیری نوجوانان

در دروسی مثل ریاضیات یا فیزیک که اکثراً سؤالات آزمون سراسری در واقع شامل مسئله هستند، مسائل مهم کتاب یا منبعی را که مطالعه کرده اید، حل کنید. این کار به شما اعتماد به نفس می دهد که هنوز تسلط خود را بر این مطالب حفظ کرده اید.

دعا برای شب کنکور

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *