برکناری مدیر مدرسه به دلیل تنبیه دانش آموز

Punishment.nojavanha (1)روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش بوشهر اعلام کرد: با محرز شدن تنبیه دانش‌آموز گناوه‌ای توسط مدیر مدرسه، مدیر مذکور از سمت خود برکنار و جایگزین وی هم معرفی شده است.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از «خلیج فارس»، در اطلاعیه جدید این اداره کل آمده: پرونده این حادثه به هیئت تخلفات اداری ارسال شده و منتظر رأی هیئت، پس از بررسی ابعاد گوناگون آن خواهیم ماند.

این اطلاعیه می‌افزاید: مواردی که در مورد سابقه بیماری دانش‌آموز شایع شده است کماکان در حال پیگیری است و با وجود تأیید شفاهی برخی از پزشکان و بیمارستان، منتظر آماده شدن گزارش مستندات آن می‌مانیم.

در این اطلاعیه آمده است: مدیریت آموزش و پرورش شهرستان گناوه در بخشنامه‎هایی که آخرین مورد آن در شهریورماه و آبان ماه سال جاری به مدارس ارسال شده بود و رونوشت آن منتشر می‌شود نسبت به اعمال تنبیه دانش آموزان، هشدار داده بوده است.

اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر در اطلاعیه یادشده تاکید کرده است: بازیابی سلامتی دانش آموز و رسیدگی به ابعاد مختلف حادثه، در دست پیگیری است.

انتشار خبر تنبیه بدنی این دانش آموز از روز سه شنبه هفته گذشته در شبکه های اجتماعی انتشار یافت.

دراین شبکه ها عنوان شده که این دانش آموز به خاطر درس نخواندن از سوی مدیر آموزشگاه با استفاده از لوله پولیکا تنبیه بدنی و از ناحیه دست به شدت آسیب دیده است.

در پی انتشار این خبر در شبکه های اجتماعی و بین مردم این شهر اظهارنظرهای متفاوتی بیان شده است.

برخی می گویند که بخشی از صدمه ای که بر این دانش آموز وارد شده تنبیه بدنی بوده است و برخی دیگر نیز عوامل دیگری را در آن دخیل دانسته اند.

اطلاعیه قبلی آموزش و پرورش بوشهر

به نام خداوند مهربان

1- از روزی که اطلاع یافتیم چنین حادثه ای رخ داده است، تمام اهتمام این اداره کل بر بازیابی سلامتی دانش آموز عزیز بوده است که تاکنون اقداماتی به شرح ذیل انجام شده است:

الف) اعزام دانش آموز به مراکز درمانی شیراز به وسیله آمبولانس

ب) رایزنی فشرده و مداوم با مسئولان بیمارستان و پزشکان آن مراکز برای اقدامات عاجل درمانی از طریق مدیرکل، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و سایر مسئولان مرتبط

پ) حضور و همراهی رئیس آموزش و پرورش گناوه، معاون اداره کل و رئیس اداره روابط عمومی در شیراز  برای تسریع در معالجات پزشکی

ت) اقدامات حمایتی کامل از خانواده دانش آموز در طول درمان

2- بحمداله پزشک معالج دانش آموز با اطمینان از بهبود دست وی خبر داده و اقدامات درمانی در حال انجام می باشد.

3- هم چنان که در بند قبلی اشاره شد، مهمترین اولویت ما سلامتی و درمان این دانش آموز می باشد و در این زمینه با خانواده ایشان همراهی لازم و کامل خواهیم نمود.

4- خانواده گرامی دانش آموز آسیب دیده نیز ضمن ابراز رضایت از همکاری آموزش و پرورش استان از همراهی ویژه آنان تشکر کرده اند.

5-  هم چنان که قبلاً تصریح کرده ایم هر گونه تنبیه دانش آموزان، عدول از مقررات محسوب شده و هیچ تخلفی قابل اغماض نخواهد بود.

امّا برای این که خدای نکرده حیثیت حرفه ای همکاران فرهنگی نیز آسیب نبیند رسیدگی به همه ابعاد این مسئله پس از انجام معالجات پزشکی و نظرات پزشکی قانونی اعمال خواهد شد.

در پایان، این اداره کل از همکاری همه اصحاب رسانه در زمینه مدیریت خردمندانه افکار عمومی تشکر می نماید.

منبع: پایگاه خبری عصر آبادان

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهداشت دهان (چقدر از بهداشت دهان می دانید ؟)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *