بزرگترین حیوانات جهان

بزرگ ترین حیوانات دنیا

 

هر چند که انسان ها با قدرت تفکر و اراده کره ی زمین را در اختیار گرفته اند اما در همه چیز رکورد دارنیستند. موجوداتی روی کره ی خاکی زندگی می کنند که انسان ها در مقابلشان بسیار ناچیز به نظر می رسند. این فهرستی از بزرگترین حیوانات جهان در مقایسه با اندازه انسان هاست.

بزرگترین حیوانات جهان: نهنگ آبی ( Balaenoptera musculus )

بزرگترین حیوان جهان نهنگ آبی بالغ است . این حیوانات بزرگتر از هر دایناسوری هستند که روی زمین وجود داشته است و بزرگترین جانور  زنده امروزی است. نهنگ های آبی می توانند تا 105 فوت (32 متر) رشد کنند. این بیش از دو برابر طول یک تریلی  است که درجاده ها حرکت می کند.  وزن یک نهنگ آبی بالغ به 15 اتوبوس مدرسه می رسد. زبان آنها به تنهایی می تواند به اندازه یک فیل و قلب آنها به اندازه یک ماشین وزن داشته باشد، با این حال آنها با خوردن یک رژیم غذایی غنی از پلانکتون های کوچک زنده می مانند.

نهنگ های آبی را می توان در تمام اقیانوس های جهان به جز قطب شمال یافت. آنها معمولاً به تنهایی یا به صورت جفت شنا می کنند. تابستان ها اغلب با غذا خوردن در دریاهای قطبی سپر می شوند و به دنبال آن با نزدیک شدن زمستان، به سمت استوا مهاجرت می کنند.

بزرگترین حیوانات جهان: نهنگ آبی ( Balaenoptera musculus )

بزرگترین پرنده جهان: شترمرغ ( Struthio camelus )

بزرگترین پرنده روی زمین شترمرغ است . این پرنده بسیار بزرگ و سنگین است و نمی تواند پرواز کند، این پرنده قادر است با سرعت 43 مایل در ساعت (70 کیلومتر در ساعت) در مسافت های طولانی بدود. قد نرها  بیش از 9 فوت (2.8 متر) و وزن آن ها به 346 پوند (156.8 کیلوگرم) می رسد که این وزن معادل وزن دو انسان است. ماده ها معمولا کوچکتر هستند و به ندرت بیش از 6 فوت (2 متر)  رشد می کنند.شترمرغ ها در سراسر دشت ها و جنگل های نیمه خشک آفریقا زندگی می کنند. در ایران نیز شترمرغ ها در مزارع پرورش داده می شوند تا از گوشت، پر و چرم آن ها استفاده شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دلیل سرطان زا بودن بعضی اشعه ها چیست؟

بزرگترین پرنده جهان: شترمرغ ( Struthio camelus )

بزرگترین خزنده جهان: تمساح آب شور ( Crocodylus porosus )

بزرگترین خزنده جهان تمساح آب شور است که طول نر آن به 20 فوت (6.1 متر) می رسد و وزن آن 2370 پوند (1075 کیلوگرم) یا تقریباً دو برابر وزن یک خرس گریزلی است . ماده ها بسیار کوچکتر هستند و به ندرت بیش از 9.8 فوت (3 متر) رشد می کنند.

این شکارچی که با نام‌های زیادی از جمله تمساح دهانه رودخانه و تمساح دریایی نیز  شناخته می‌شود، می‌تواند سایر شکارچیان  از جمله کوسه‌ها و حتی ببرها را شکست دهد. این خزنده که یک شناگر قدرتمند است، دیده شده است که در فاصله دور از ساحل در حال شنا در میان در امواج است.  تمساح عمر نسبتاً طولانی دارد و گاهی تا  70 سال می رسد. در مقاله بزرگ ترین تمساح جهان بیشتر با این موجود آشنا شوید.

 

بزرگترین خزنده جهان: تمساح آب شور ( Crocodylus porosus )

بزرگترین دوزیستان جهان : سمندر غول پیکر چینی ( Andrias davidianus )

سمندر غول پیکر چینی تمام عمر خود را زیر آب می گذراند، اما آبشش ندارد. در عوض، اکسیژن را از طریق پوست خود جذب می کند. این موجود عجیب و غریب بسیار بزرگ است، تا 5 فوت و 9 اینچ (180 سانتی متر) رشد می کند و 110 پوند (70 کیلوگرم) وزن دارد، تقریباً اندازه بسیاری از انسان های بالغ. در زمان تولید مثل، ماده ها تا 500 تخم می گذارند و نرها تا زمانی که بچه ها از تخم خارج می شوند،از تخم ها مراقبت می کنند.

بزرگترین دوزیستان جهان : سمندر غول پیکر چینی ( Andrias davidianus )

بزرگترین جونده: کاپیبارا ( Hydrochoerus hydrochaeris )

کاپیبارا بسیار شبیه یک خوکچه هندی غول‌پیکر به نظر می‌رسد، اما این جونده عظیم الجثه به جای اینکه در دستان شما جای بگیرد، قدش 4.6 فوت (1.4 متر) طول دارد. کاپیبارا می تواند تا 143 پوند (65 کیلوگرم) وزن داشته باشد. آنها در گله هایی با حدود 40 حیوان زندگی می کنند و اندازه نر و ماده آن ها تقریباً یکسان است.

این حیوانات بزرگ شبیه دیگر جوندگان  عمل می کنند. آنها همچنین شناگران فوق العاده ای هستند و حتی قادر به چرت زدن در روی آب هستند!کاپیبارا واقعاً در آب و همچنین در خشکی چابک هستند. آنها صداهای صوتی منحصر به فردی دارند و به خوبی با حیوانات دیگر کنار می آیند. این گیاهخواران دوستدار علوفه هستند ومانند گاوها از علف تغذیه می کنند.

پیشنهاد مطالعه : بزرگ ترین سگ دنیا

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
واقعیت‌ هایی شگفت‌ انگیز درمورد انسان

بزرگترین جونده: کاپیبارا ( Hydrochoerus hydrochaeris )

بزرگترین مارجهان : آناکوندای غول پیکر ( Eunectes murinus )

از نظر جرم، بزرگترین مار جهان آناکوندای غول پیکر است. این حیوان عظیم الجثه تا وزن 550 پوند (250 کیلوگرم) نیز می رسد و طول برخی از این حیوانات بزرگ تا 30 فوت (9.1 متر) اندازه گیری شده است. اندازه این مارها بیشتر از یک اتوبوس دو طبقه  است. آنها می توانند  انواع طعمه ها از جمله پستانداران به بزرگی گوزن، ماهی، تمساح ، پرندگان و هر چیز دیگری که می توانند صید کنند، قورت دهند.

بزرگترین مارجهان : آناکوندای غول پیکر ( Eunectes murinus )

بزرگترین مارمولک جهان : اژدهای کومودو ( Varanus komodoensis )

بزرگترین مارمولک روی زمین اژدهای کومودو است . این حیوان خطرناک تا 10 فوت (3 متر) طول رشد می کند و به طور معمول حدود 200 پوند (91 کیلوگرم) وزن دارد. ماده ها معمولاً کوچکتر از نرها هستند و معمولاً بیش از 6 فوت (1.8 متر) طول ندارند.؛قریباً به اندازه یک مرد معمولی. این مارمولک ها طعمه های بزرگی مانند گاومیش آبی، خوک و آهو را شکار می کنند و حتی ممکن است به انسان ها نیز حمله کنند.

بزرگترین مارمولک جهان : اژدهای کومودو ( Varanus komodoensis )

بزرگترین بندپایان جهان : خرچنگ عنکبوتی ژاپنی ( Macrocheira kaempferi )

خانواده بندپایان شامل خرچنگ ها، عنکبوت ها، عقرب ها، حشرات و سایر موجوداتی است که دارای اسکلت بیرونی مفصلی هستند. بزرگترین بندپایان ثبت شده خرچنگ عنکبوتی ژاپنی است. یکی از آنها در سال 1921 گرفتار شد که قطرش رکورد  12 فوت (3.8 متر)  را شکست و وزنش 42 پوند (19 کیلوگرم) بود. که تقریباً به اندازه یک خودروی فولکس واگن بیتل است.

بزرگترین بندپایان جهان : خرچنگ عنکبوتی ژاپنی ( Macrocheira kaempferi )

بزرگترین حشره جهان : سوسک تیتان ( Titanus giganteus )

سوسک‌های تیتان گاهی با نوعی سوسک اشتباه گرفته می‌شوند ، اما این حشرات بزرگ آمریکای جنوبی یک گونه جداگانه هستند. طول آنها تا 6.5 اینچ (16.7 سانتی متر) و وزنشان به  3.5 اونس (100 گرم) می رسد. آنها دارای فک پایین قوی هستند که می تواند یک مداد را بشکند و پنجه های تیز آنها برای اهداف دفاعی استفاده می شود. هیچ کس نمی داند لاروهای آنها چگونه هستند، زیرا هرگز دیده نشده اند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چرا شکمم قار و قور می کند؟

بزرگترین حشره جهان : سوسک تیتان ( Titanus giganteus )

بزرگترین ماهی جهان : کوسه نهنگ (Rhincodon typus)

بزرگترین ماهی جهان کوسه نهنگ است . این گونه می تواند تا 21.5 تن وزن داشته باشد و تا 41.5 فوت طولش باشد. بزرگترین آنها 47000 پوند وزن و 41.5 فوت طول داشت. این کوسه در آب‌های گرمسیری بالای ۷۰ درجه فارنهایت زندگی می‌کند و در خطوط ساحلی و همچنین آب‌های آزاد رفت و آمد می‌کند. کوسه‌های نهنگ ممکن است ترسناک به نظر برسند، اما در واقع مهربان هستند و بسیاری از غواصان  در گردش‌های خود به دنبال تماشای آنها هستند.

بزرگترین ماهی جهان : کوسه نهنگ (Rhincodon typus)

منبع :www.a-z-animals.com

 

پیشناد مطالعه :بزرگ ترین گرگ جهان 

امتیاز به این نوشته

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • https://www nojavanha com/بزرگترین-حیوانات-جهان/
  • بزرگترین حیوان جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *