,

بزرگ ترین مدرسه جهان در لکنونا در کشور هندوستان واقع شده است. این مدرسه اکنون بیش از ۴۵۰۰۰ نفر دانش آموز دارد. این مدرسه بزرگ ۱۰۰۰ کلاس درس و ۲۵۰۰ نفر معلم دارد. مدرسه منتسوری هند در کتاب رکودهای جهانی گینس به عنوان بزرگ ترین مدرسه دنیا به ثبت رسیده است. جالب است بدانید این مدرسه موفق شده است جایزه صلح نوبل را هم به دست آورد.

راز موفقیت بزرگ ترین مدرسه جهان

جاگدیش گاندی به همراه همسرش بهارتی در سال ۱۹۵۹ این مدرسه را فقط با ۵ دانش آموز تاسیس کردند. اما اکنون با ۲۰ شعبه در شهرهای مختلف هند به کار آموزش دانش آموزان ۳ تا ۱۷ سال می پردازد.

تصویری از بزرگ ترین مدرسه جهان

جاگدیش گاندی هنوز در سن ۷۵ سالگی هم مدرسه را اداره می کند. او درباره موفقیت بزرگ ترین مدرسه جهان می گوید: دلیل اصلی موفقیت مدرسه امکانات خوب و همچنین نحوه درست آموزش است که باعث می شود تا خیال والدین راحت باشد. همچنین کلاس هایی با عنوان کلاس های صلح در این مدارس برگزار می شوند که توانسته اند توجه سازمان های صلح جهانی را جلب کنند.

تصویری از بزرگ ترین مدرسه جهان

کوچک ترین مدرسه دنیا در ایران

در کنار بزرگترین مدرسه جهان خوب است درباره کوچکترین مدرسه دنیا هم بدانیم. فکر می کنید کوچکترین مدرسه باید چند دانش آموز داشته باشد؟ مدرسه کالو در روستای جمال آباد در استان بوشهر است. این مدرسه تنها یک دانش آموز دارد! البته اینطور نبوده است که کالو از ابتدا یک دانش آموز داشته باشد. سال ها گذشتند و دانش آموزان مدرسه را پشت سر گذاشتند و اکنون فقط یک دانش آموز در این مدرسه درس می خواند که آن هم سمانه است.

جالب است که معلم این مدرسه هر روز برای درس دادن به سمانه به مدرسه می آید و تعداد دانش آموزان تغییری در روند آموزش ایجاد نکرده است.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
2 دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. زهرا ولی پور 7 سال قبل

    چندتا ناظم داره؟

  2. نجمه 7 سال قبل

    اووووووووووووووووووووووووووووووووووووه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید