, ,
,

محققان مرکز تحقیقات توسعه بیوتراپی در ژاپن، یک راه حل ۱۰۰ درصد طبیعی برای مشکل دیرینه آب شدن بستنی پیدا کرده اند. آن‌ها بااستفاده از پلی فنول موجود در توت فرنگی توانسته اند یک بستنی را در یک روز گرم تابستانی، ساعت‌ها از آب شدن حفظ کنند.

باور کنید یا نه، این عنصر مخفی برای «بستنی آب نشو» اشتباهی کشف شد. در تلاش برای پیدا کردن استفاده‌های جدید از توت فرنگی علاوه بر استفاده از آن به شکل میوه تازه، این مرکز تحقیقات از یک سرآشپز محلی خواسته بود تا یک شیرینی جدید با استفاده از پلی فنول توت فرنگی تولید کند. سرآشپز اعلام کرد که به محض اضافه کردن پلی فنول، کرم لبنی سفت شده است؛ و این ایده به ذهن محققان مرکز رسید که پلی فنول برای دیرتر ذوب شدن بستنی می‌تواند استفاده شود.

مایع پلی فنول خواصی دارد که باعث می‌شود آب و مایع به سختی جدا شوند؛ بنابراین بستنی حاوی پلی فنول حتی در هوای گرم نیز می‌تواند شکل اصلی خود را مدت طولانی تری حفظ کند و دیرتر ذوب شود. یک بستنی معمولی بعد از ۵ دقیقه قرار گرفتن در هوای معمولی (۲۸ درجه سانتیگراد) ذوب می‌شود، اما بستنی جدید حتی تا سه ساعت شکل خود را حفظ کرده و بعد به صورت خمیری درمی آید.

بستنی (1)

بستنی (2)

بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید