درمورد نحوه صحیح بستن کوله پشتی چه چیزهایی باید بدانیم؟

نحوه صحیح بستن کوله پشتی

افرادی که کوله پشتی خود را به درستی تنظیم می‌کنند می‌تو‌انند به راحتی آن را در مسافت‌های طولانی حمل کنند. تنظیم مناسب و صحیح کوله پشتی، نه تنها از کمر و شانه‌های شما محافظت می‌کند، بلکه در مصرف انرژی نیز صرفه جویی می‌کند. زیرا کوله پشتی هرچه بهتر با شخص شما سازگار شود، حمل آن در مدت زمان طولانی‌تر آسان‌تر است. در این مطلب شما را با نکات و نحوه صحیح بستن کوله پشتی آشنا می‌کنیم.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

نحوه صحیح بستن کوله پشتی در 5 مرحله آسان

کوله‌پشتی‌ها در خیلی از شرایط لازم هستند، از کمپینگ و کوله‌پیمایی گرفته تا حمل یک پیک نیک به پارک. کوله پشتی فقط برای بچه ها نیست. بزرگسالان نیز برای رفتن به مسافرت و یا سرکار از کوله پشتی استفاده می‌کنند.

عدم بستن صحیح کوله پشتی، وزن زیاد کوله و بسیاری عوامل دیگر نه تنها باعث ناراحتی شما می‌شود، بلکه می‌تواند باعث درد کمر و شانه و حتی آسیب دائمی شود. این امر به ویژه در جوانانی که استخوان‌ها و ماهیچه‌های آنها هنوز در حال رشد هستند بسیار مهم است.

روش درست آماده کردن کوله پشتی

هنگام تنظیم و بستن کوله پشتی چه نکاتی را باید در نظر بگیرم؟

در اینجا نکاتی در مورد نحوه بستن صحیح کوله پشتی و و خرید کوله پشتی مناسب برای جلوگیری از درد، آسیب و ناراحتی آورده شده است.

همه تسمه‌ها را باز کنید و کوله پشتی را تنظیم کنید

اولین گام در تنظیم درست کوله پشتی، باز کردن همه تسمه‌های کوله است. تسمه‌های شانه، کمربند لگن، بند سینه را در صورت وجود، و تمام تسمه‌های فشاری روی کوله خود را شل کنید. سپس سعی کنید درون کوله پشتی خود را با وسایل معمولی پر کنید. هنگام امتحان کردن کوله پشتی خود، مطمئن شوید که ظرفیت مجاز کوله پشتی رعایت شده است.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آموزش گره کفش (2)

بندهای شانه را تنظیم کنید

در نحوه بستن صحیح کوله پشتی، هنگامی که کمربند کمری کوله پشتی خود را تنظیم کردید، تسمه‌های شانه را سفت کنید تا زمانی که توزیع وزن متعادل و راحت را بین قسمت بالایی و پایین کمر خود احساس کنید. طول بندها را تنظیم کنید. اگر طول کوله شما قابل تنظیم است، قابلیتی که اغلب در کوله پشتی‌های حجیم وجود دارند؛ طول آن را طوری تنظیم کنید که قسمت بالای بند شانه متناسب با شکل شانه‌های شما باشد.

اگر طول بندها بیش از حد زیاد باشد، بندهای شانه روی شانه‌های شما قرار نمی‌گیرند و تمام وزن کوله روی باسن شما قرار می‌گیرد. از طرف دیگر، کوله پشتی خیلی کوتاه ناراحت کننده است. زیرا وزن آن بر روی شانه‌های شما سوار می‌شود.

بند سینه را تنظیم کنید

اکثر کوله پشتی‌های کوهنوردی مجهز به یک بند سینه هستند که دو بند شانه را به هم متصل می‌کند. اگر امکان تنظیم ارتفاع بند سینه وجود دارد، توصیه می‌کنیم آن را در بالای سینه خود قرار دهید. بند قفسه سینه را سفت کنید تا بندهای شانه به راحتی قرار گیرد و کوله پشتی خود را بدون محدودیت تنفس به پشت بچسبانید.

چگونه کوله پشتی خود را به درستی ببندیم؟

تسمه تنظیم را سفت کنید

تسمه تنظیم را سفت کنید تا قسمت بالای کوله پشتی به بدن شما نزدیک شود، که این کار باعث می‌شود کوله پشتی بسیار راحت باشد. این تسمه‌ها که در پشت شانه‌ها قرار دارند، همیشه به راحتی پیدا نمی‌شوند.

بند جناغی تسمه‌های شانه را ثابت می‌کند و یک ویژگی استاندارد در اکثر کوله پشتی‌های استاندارد است. هنگامی که کوله پشتی را تنظیم کردید، مطمئن شوید که در انجام این کار، تنفس شما محدود نمی‌شود.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بهترین تفریحات کیش برای نوجوان ها

تسمه‌های تثبیت کننده را سفت کنید

پس از تنظیم تسمه‌های شانه و کمربند، کوله را بردارید و تمام تسمه‌های فشاری را سفت کنید. مراقب باشید تسمه ها را بیش از حد سفت نکنید وگرنه ممکن است به محتویات داخل کوله آسیب برسانید.

اگر کوله شما دارای یک جیب در بخش بالایی است، آن را محکم ببندید. مطمئن شوید که تمام جیب‌های دیگر نیز محکم بسته شده باشند. اگر هر وسیله‌ای مانند بطری آب را به قسمت بیرونی بسته وصل می‌کنید، مطمئن شوید که بسته شده‌اند و حرکت نمی‌کنند. هر چیزی که روی کوله شما تاب بخورد در طول پیاده روی شما واقعا آزاردهنده خواهد بود.

بستن و تنظیم درست کوله پشتی

نحوه صحیح بستن کوله پشتی: تسمه‌های تثبیت کننده

هنگام تنظیم تسمه‌های تثبیت کننده باید چند نکته را در نظر داشته باشید. انجام صحیح آن می‌تواند پیاده روی شما را آسان‌تر کند؛ اما هر نوع اشتباهی، می‌تواند تأثیر معکوس داشته باشد.

  • هنگامی که کوله‌پشتی پیاده‌روی شما به درستی تنظیم شد، می‌توانید تسمه‌های تثبیت‌کننده کمربند را برای انتقال بیشتر بار بکشید، یا برای آزادی حرکت بیشتر، آن‌ها را شل کنید.
  • هنگام استفاده طولانی از کوله، شل یا سفت کردن تسمه‌های شانه‌ای و تسمه‌های تثبیت‌کننده هر از گاهی می‌تواند بار را بین باسن و شانه‌ها جابه‌جا کند تا از تمرکز بار فقط بر روی یکی از این دو عضو جلوگیری کند.
  • تسمه‌های تثبیت کننده زمانی که در زاویه بین 30 تا 45 درجه تنظیم می‌شوند بیشترین تاثیر را دارند.
  • عملکرد تسمه‌های تثبیت کننده در کوله پشتی با ظرفیت کوچکتر و بارهای سبک‌تر، متفاوت است. با شل یا سفت کردن تسمه‌های تثبیت کننده و تسمه‌های شانه، می‌توانید موقعیت کوله پشتی را پشت خود تنظیم کنید. زاویه این تسمه‌ها ممکن است بسیار کوچک یا حتی ناچیز باشد.
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دیدنی ترین جاذبه های گرگان

انتخاب کوله پشتی مناسب  ضروری است؛ اما بارگیری و نحوه صحیح بستن کوله پشتی به همان اندازه مهم است. در پایان روز، حتی بهترین کوله پشتی نیز اگر خوب تنظیم نشده باشد، ناراحت کننده خواهد بود.

مدل هایی از کوله پشتی مدرسه به شکل میوه ها

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *