, ,
,

اینترنت

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از آی تی دات؛ اگر توسط یک مودم بی سیم به اینترنت متصل می شوید در واقع در حال استفاده از یک فناوری وای فای هستید. این فناوری با سیگنال های رادیویی که منتشر می کند کار می کند و همین باعث بروز اختلالاتی در ارتباط بی سیم شما خواهد شد.

روش اصلی دریافت سیگنال ها قرار دادن مودم در موقعیتی مناسب است. بهتر است مودم را در قسمت مرکزی خانه نصب کنید وتوجه داشته باشید که محل قرارگیری مودم نباید بسته و یا به اصطلاح کور باشد. در صورتی که آنتن مودم را به صورت عمودی تنظیم کنید سیگنال های دریافتی سیستم قدرت بیشتری خواهند داشت.

به جای اینکه مودم را بر روی زمین یا سطوح پایین قرار دهید، آن را روی یک میز نصب کرده یا مکانی با ارتفاع زیاد برایش در نظر بگیرید و همچنین این را در نظر بگیرید که سیگن الهای رادیویی به سختی از مواد فلزی عبور می کنند.

وجود سیگنال های رادیویی مربوط به دیگر شبکه های بی سیم محدوده شما می نواند مشکلاتی برایتان ایجاد کند. با استفاده از ابزارهایی مانند wifi-analyzer در گوشی اندروید خود می توانید به وجود چنین اختلالاتی پی ببرید.

همچنین انواع مختلفی از لوازم خانگی می تواند بر روی سیگنال های دریافتی سیستم شما آثار جدی گذاشته و قدرت آن را به حداقل کاهش دهد. از جمله مواردی که بیشترین تداخل سیگنالی را ایجاد می کند میتوان به تلفن های بی سیم و یا ماکروویوها اشاره کرد.

این تاثیرات به حدی جدی است که در صورتی که سیستم شما یا مودم نزدیک به این لوازم بوده و درحال استفاده از آن باشید هیچ سیگنالی را دریافت نخواهید کرد.

برای حل چنین مشکلات مربوط به تلفن های بی سیم بهتر است مدل تلفن خود را طوری انتخاب کنید که توانایی عملکرد محدوده فرکانسی مختلف مثلا ۹۰۰ مگاهرتز یا ۱٫۹ گیگاهرتزی را داشته باشد.

این را بدانید که مودم را نباید در کنار فلزاتی همچون آلومینیوم قرار دهید زیرا این فلز باعث جلوگیری از عبور سیگنال های مودم می شود.

منبع: زوم تک

یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. محمد مهدی جامعی 5 سال قبل

    اطلاعات مفیدی بود ممنون

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید