بهترین کارها برای رفع مشکلات ناخن

ناخن های بلند و زیبا (2)

چگونه می توان به مشکلات ناخن ها پی برد عفونت زیر ناخن ها، پوسته پوسته شدن آن ها و شکنندگی و نرم شدن آن ها در چه صورتی پدید می آید؟

فکر می‌کنید که زرد شدن گاه به گاهی ناخن تان ارزش نگرانی ندارد؟ عجله نکنید. نزدیک به 50 درصد از تغییرهای رنگ ناخن ناشی از قارچ است. موضوعی که درمان آن ممکن است پیچیده شود و اگر آن را پشت گوش بیاندازید اوضاع بدتر هم می‌شود. ضمن این که اگر دستگاه ایمنی بدنتان ضعیف است و داروهای خاصی مصرف می‌کنید نیز مبارزه با عفونت قارچی سخت‌تر هم می‌شود.

حال به خبر خوب می‌رسیم. پیش گیری از قارچ ناخن اغلب آسان است. فقط روش های آسان زیر را در پیش بگیرید تا پاها و دستهایی عاری از قارچ داشته باشید.

حواستان به علائم هشداردهنده باشد

در اغلب موارد، عفونت ها از یک نقطه زرد یا سفید در نوک ناخن شروع می‌شوند و به سمت بستر ناخن پیش روی می‌کنند. محیط مرطوب و تاریک زمینه رشد آن ها را فراهم می‌کند. از این جا به بعد، ممکن است شاهد رگه‌های سفید، زرد یا قهوه‌ای در ناخن، ضخیم شدن ناخن و حتی شکستن ناخن باشید. اگر تغییری در رنگ یا بافت ناخن مشاهده کردید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

دست ها و پایتان را خشک نگه دارید

قارچ ها در تاریکی و محیط های مرطوب به سرعت رشد می‌کنند. بنابراین همیشه پس از استحمام بین انگشت هایتان را خشک کنید. جوراب شلواری و دستکش های چرمی، محیط های بسیار خوبی را برای رشد قارچ فراهم می‌کنند. در نتیجه این گونه پوشیدنی‌ها را شب ها در معرض هوای بیرون قرار دهید. هم چنین، پودر آنتی‌باکتریال روی پا و کفش هایتان بپاشید و جوراب هایتان را بلافاصله بعد از ورزش عوض کنید.

جوراب هایتان را با مایع ضدعفونی‌کننده بشویید

هنگام شستن جوراب ها و جوراب شلواری‌ها مقداری مایع ضدعفونی‌کننده نیز به شوینده اضافه کنید.

محیط اسیدی ایجاد کنید

چند نقطه در حال تشکیل شدن مشاهده کرده‌اید؟ محلولی متشکل از یک ششم سرکه و پنج ششم آب درست کنید و ناخن هایتان را در این محلول بگذارید. قارچ ها نمی‌توانند در محیط اسیدی زندگی کنند.

روش های پیش گیری و درمان قارچ ناخن

هر چند که هیچ کس از روی عمد انگشت های پایش را به پایه میز نمی‌زند، اما به هر حال بیش تر مراقب باشید، چرا که ضربه خوردن به انگشت می‌تواند منجر به بریده شدن بستر ناخن شما شود و فضایی را برای رشد قارچ ها فراهم کند. ناخن جویدن هم همین خطر را دارد، پس ناخن تان را از دهنتان در بیاورید. اطمینان حاصل کنید که فضای کافی در کفش هایتان وجود دارد؛ به قدری که بتواند بلندترین انگشتتان را نیز آزادانه تکان دهید.

سیستم ایمنی بدنتان را تقویت کنید

تضعیف سیستم ایمنی بدن شما را در معرض عفونت های قارچی قرار می‌دهد. حتماً استرس خود را با فعالیت هایی نظیر کوه نوری یا مدیتیشن مدیریت کنید و هر شب حداقل 7 ساعت خواب را داشته باشید.

این محلول پیش گیرانه را امتحان کنید

محلول نمکی محیطی متخاصم برای قارچ ها ایجاد می‌کند، تعریق زیادی را کاهش می‌دهد و پوست را نرم می‌کند که در نتیجه داروهای ضدقارچ بیش تر می‌توانند در پوست نفوذ کنند. پاهایتان را به مدت 5 تا 10 دقیقه در مخلوطی از 4 قاشق چای خوری نمک به ازای هر لیتر آب گرم، بخیسانید.

در مانیکور پدیکور بهداشت را رعایت کنید

سالن های زیبایی پرمشتری، محیط های مناسبی برای سرایت قارچ ها هستند. پیش از آن که به یک سالن زیبایی بروید، از آن ها بپرسید که برای جلوگیری از شیوع قارچ از چه روشی استفاده می‌کنند.

hidoctor.ir

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
برچسبی هوشمند برای کاهش استرس مضر روزانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *