به دختر همسایمون علاقمند شدم

پرسش

من 14 سال سن دارم و همسایه ما یه دختر داره که خاطر خواه زیاد داره ولی فکر نمی کنم هیچ پسری به اندازه من عاشقش باشه. ما نزدیک 4 ساله که همسایه هستیم و من تا قدری عاشقش شدم که شاید بعضی از شب ها خوابم نمی برد و احساس افسردگی می کردم. تمام فکرم شده اون ولی می ترسم بهش بگم که دوسش دارم. می ترسم شاید جواب رد بهم بده البته اون شاید 3 سال یا 2 سال از من بزرگ تر باشه. من فکر می کنم هیچ دختری نمیتونه جای اونو تو قلبم بگیره. حالا نمیدونم چیکار کنم. بهش بگم دوسش دارم یا از فکرم بیرون کنم؟ البته اونا دیگه از کوچه ما کوچ کردن و رفتن جای دیگه و الان 3 ساله که کوچ کردن ولی من هنوز نتونستم از فکرم بیرونش کنم. البته خونشونو بلدم و میتونم بهش بگم دوسش دارم ولی میترسم. اون مدتی که همسایه بودیم روابط اجتماعی هم داشتیم و اون با من خیلی صمیمی بود.

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

بهتر است از این که احساست را با او در میان بگذاری درست است و خوب است به این ترس توجه کنی چون اگر به او بگویی که دوستش داری دو حالت در پیش است. اگر او به دوست داشتن تو توجهی نکند که احتمال آن هم هست چون خودت گفتی که هواداران زیادی هم دارد و از طرفی با کوچک تر بودن تو از او میزان توجه و تمایل هم کمتر می شود،  بنابراین کسی که آسیب می بیند و از گفته خود پشیمان می شود تو هستی.

از طرف دیگر اگر او به این دوست داشتن توجه کند تازه این شروع خیال های و فکرهای بسیار زیادی است که تو را دچار دردسرهای بسیاری هم می کند چون شما در شرایطی نیستید که بتوانید و امکان داشتن ارتباط های جدی تر مثل ازدواج وجود داشته باشد و به همین دلیل این شرایط می تواند برای تو و شاید هم او ضررهای زیادی داشته باشد.

به نظر می رسد با توجه به اینکه تو هم در آغاز راه نوجوانی هستی بهتر است با بیان این احساس و اندیشه ای که داری خودت را از واقعیت ها دور نکنی و در عین حالی که در درونت  تجربه یک احساس تازه را لمس میکنی، تلاش کنی تاموقعیت های واقعی و مناسب برای خودت در زندگی را در روزهای مهم نوجوانی از دست ندهی. مثلا ادامه یک رشته ورزشی و تلاش برای کسب بیشتر موفقیت در تحصیل و مواردی از این دست به تو توانایی هایی را می دهد که در آینده با همین توانایی ها میتوانی بسیاری از آرزوهای امروزت را راحت تر محقق کنی در حالی که اگر تنها به ابراز احساس امروزت متمرکز شوی ممکن است بسیاری از فرصت های خوب را از دست بدهی.

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را در کادر پایین صفحه تایپ نموده و یا از طریق ایمیل [email protected] ارسال بفرمایید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
روانشناسی با اشکال هندسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *