به شدت به معلم دینی ام علاقه دارم

پرسش

من پنج ساله به معلم دینی مون علاقه دارم که با امسال میشه 6 سال و 2 ساله که دیگه معلمم نیستن ولی همچنان رابطه دوستانه و خوبی داریم و دوستی با ایشون از هر جهت مفید بوده چه تحصیلی و چه معنوی. تنها مشکلم اینه که خیلی دلم تنگ میشه و خیلی دلم میخواد ببینمشون (البته میبینم ولی در حد 5 یا ده دقیقه اونم دیر به دیر) دلم میخواد حداقل یک ساعت ببینمش و به دلیل مشغله های ایشون امکانش نیست و همچنین امسال کنکور دارم و گاهی وقتا این دلتنگی خیلی اذیتم میکنه و نمیدونم چکار کنم… میتونم برم مدرسه قبلی ببینمشون ولی چون معلمای دیگه هم هستن دوست ندارم برم و سعی میکنم ماهی یه بار برم… در مورد عشقای دوران نوجوانی و زودگذر هم زیاد مطالعه کردم ولی یه علاقه 6 ساله فکر نمیکنم زودگذر باشه.
همچنین قبل از علاقه به ایشون از نظرم کسایی که به معلماشون علاقه داشتن خیلی مسخره بود که خودم دچار شدم و این علاقه در گذر زمان زیاد شد.

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم 
بسیاری از علاقمندی ها حتی در دوره نوجوانی میتواند حساب شده و ماندگار باشد و دلیلی ندارد تصور کنیم همه این علایق زودگذر و موقتی هستند.
در مورد احساس و رابطه تو هم اگر از این به بعد هم درست پیش برود میتوانی امیدوار باشی که ۶ سال دوست داشتن کسی برایت ارزشمند و باقی خواهد بود.
از طرفی چون سال بسیار مهمی داری که قطعا تلاشت موجب نتیجه بهتر میشود و نتیجه بهتر معلمت را هم خیلی خوشحال میکند. با این انگیزه برای درسهایت وقت بگذار و به همان دیدار ماهی یک بار بسنده کن و مدام به خودت بگو اگر بیشتر تلاش کنم او را بیشتر خوشحال خواهم کرد. 
هم چنین میتوانی همین احساست را که دوست داری ایشان را در زمان بیشتر و شاید خارج مدرسه ببینی با خودشان در میان بگذاری. شاید راه حلی که ارایه میدهد یا دلایلی که می آورد تو را بیشتر خوشحال یا قانع کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
با دانش آموزانی که بیش از حد به معلم ابراز علاقه می کنند چگونه رفتار کنیم؟

موفق باشی

کاربران عزیز

شما می توانید سؤال خود را از طریق راه های زیر ارسال نمایید:

1- ارسال پرسش از طریق دیدگاه (کادر پایین صفحه)

2- ارسال پرسش به آدرس ایمیل [email protected]

3- ارسال پرسش به آیدی تلگرام @site_nojavanha

‫3 نظر ارسال شده در “به شدت به معلم دینی ام علاقه دارم

 1. nojavanha.com :

  کاربر عزیز “V.t”
  خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت اینگونه به پرسش شما پاسخ داده اند:

  دوست خوبم
  شاید این تصور خودت است که فکر میکنی رفتار ایشان تغییر کرده است والبته شاید رفتار خودت تغییر کرده که باعث شده رفتار او هم تغییر کند.
  در هر حال اولا به رفتار خودت توجه کن مراقب باش به گونه ای رفتار کنی که معلمت احساس نکند به او وابسته میشوی چون این احساس خوشایند نیست و موجب میشود بیشتر از تو دوری کند.
  اما اگر اطمینان نداری توصیه میکنم با خودشان صحبت کنی. ازشون بپرس آیا رفتار یا احساسشان در مورد تو تغییری کرده است. هر پاسخی دادند بهشون اعتماد کن و اگر گفتند که تغییری نکرده اند بگو چه برداشت و احساسی در موردشون داشتی .
  این قبیل گفتگوها ذهنت را آرام میکند.
  موفق باشی
  نشریه اینترنتی نوجوان ها

 2. V.t :

  من به معلم زیست شناسی خودم خیلی علاقه دارم،راستش قبل از اینکه من به اون علاقه داشته باشم،اوایل سال خیلی به من نگاه میکرد خیلی بهم توجه میکرد،همیشه میگفت من جواب بدم،خیلی باهام خوب بود،همین باعث شد من بهش علاقه مندتر بشم جوری که هرموقع میبینمش قلبم تالاپ تولوپ میزنه،دستام عرق میکنه،،،ولی اون مثل اوایل نیست و جدیدا به یکی دیگه از بچه ها توجه میکنه،چیکار کنم که مثل قبل بشه باهام؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *