, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوانها:

روانشناسی

چرا به حال آدم هایی که هر روز صبح با انرژی و نشاط زندگی را شروع می کنند غبطه می خورید ؟ برای این دسته از افراد این طور زندگی کردن بسیار عادی شده است ، می پرسید چطور ؟ اغلب افرادی که نسبت به زندگی نگرش مثبت دارند ، برایشان آسان است که مسائل خوب زندگی و چیزهائی که لحظات را برایشان زیبا می کند ، قدر بدانند و ارزشمند بشمارند .

نیازی به استفاده از جادو و جنبل نیست تا زندگی را متفاوت ببینیم . مهم درک این نکته است که متفاوت دیدن زندگی به این معنی نیست که چیزها را بهتر از آنچه که هستند ، ببینید ، بلکه باید از چیزهای خوبی که بیشتر بر سر راه شما قرار گرفته اند قدردانی کنید . نمی دانیم در این لحظه چه احساسی دارید ، ممکن است در مسیر بدی قرار گرفته باشید . در هر صورت حتی اگر در تنگنا هستید ، باید سپاسگزار باشید . بله ! حتی اگر با این حقیقت روبرو باشیم  که تا به حال زندگی را به سختی سپری کرده ایم . به نظر شما کار سختی است که سری به گوشه و کنار زندگی بزنیم تا دریابیم خوب  یا بد بودن موقعیت فقط به علت نوع برداشتی است که از اتفاقات گذشته داشته ایم ؟ به شما حق می دهیم که تغییر نگرش و عوض کردن عینک خوش بینی با بدبینی در ابتدا آسان نیست .

این کار به تغییری تدریجی در نگرش نیاز دارد و مانند بسیاری از کارهای بزرگ با گامهای کوچک آغاز می شود . می خواهیم حرف زدن را کنار بگذاریم و یک راست برویم سراغ کار عملی . با استفاده از یک دفترچه یادداشت زیبا هر شب قبل از خواب ۳ تا ۴ مورد از اتفاقاتی که طی روز برایتان رخ داده ، یادداشت کنید . این موارد می توانند بزرگ یا کوچک باشند . با دیدن نکات مثبت ناگهان در می یابید که زندگی چندان بد نیست .

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید