به همکلاسیم علاقمند شدم. مدت هاست براش یه نامه نوشتم

پرسش

مدت هاست یه نامه نوشتم میخوام بدم بهش ولی وقتی تو صورتش نگاه می کنم احساس پشیمونی می کنم. واسه اینکه اون خیلی پاک و معصومه. برای من اصلا مثل دخترای دیگه نیست. اونقدر که فکر با کس دیگه ای بودنش حالم رو خراب میکنه. با وجود دیدار های هفتگی مون چطور با هم رابطه ی سالمی داشته باشیم؟

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور روانشناسی سایت

دوست خوبم

گاهی برخی احساس ها راه درست را به ما نشان می­ دهند و البته گاهی هم این طور نیست. این که برای دادن نامه به او احساس خوبی نداری و این کار را متناسب با معصومیت او نمی دانی می تواند به محتوای نامه تو مربوط باشد. یک بار دیگر نامه را بخوان. آیا مطلبی در آن هست که می تواند به پاکی او بی احترامی کند؟ آیا فکر می کنی که محدود شدن شما به همین رابطه و وارد نشدن او به رابطه دوستی عمیق تر با تو می تواند کمک کند که او احساس بهتری در رابطه دوستی با تو داشته باشد؟ با این نگاه نامه و نوشته ات را تغییر بده و حالا تصمیم بگیر که آیا لازم است احساست را با نوشتن بیشتر از همیشه به او نشان دهی.

یادت باشد که تعداد دیدارهای شما نمی تواند نشانه و راه سالم بودن یک رابطه باشد. چیزی که مهم است این است که بتوانید احساس را با منطق و عقل هدایت کنید، به حریم و شخصیت یکدیگر احترام بگذارید و عجله ای نداشته باشی که رابطه را صمیمی کنی. وقتی اطمینان حاصل کردی که بر این شرایط تسلط داری در این صورت بیان احساست به او ناراحت کننده و بد نخواهد بود.

موفق باشی

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
من می خوام برم رشته کامپیوتر.سخت افزار بهتره یا نرم افزار؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *