,

آلات موسیقی | ساز | انواع ساز | ساز بادی | ساز کوبه ای | ساز زهی | موسیقی سنتی

آلات موسیقی در جامعه کنونی علاقه مندان بسیاری دارد. وقتی تصمیم به یاد گرفتن سازی می‌کنیم معمولا سوال‌های مختلفی ذهنمان را درگیر می‌کند.

سوال‌هایی مثل این که به کدام یک از سبک‌های موسیقی علاقه داریم، چقدر برای خرید یک ساز می‌خواهیم هزینه کنیم، چقدر وقت داریم و توانایی‌های فیزیکیمان در چه حد است؛ یعنی دقیقا سوال‌هایی که معلمان موسیقی و آن هایی که در کار خرید و فروش آلات موسیقی‌ هستند روی آن ها تاکید دارند.

حالا به نظر شما چه سازی مناسبتان است؟

سازهای زهی

ویلون، ویلونسل و گیتار و سازهایی مثل تار و سنتور جز سازهای زهی و زهی-مضرابی‌‌اند؛ سازهایی که معمولا با سازهای دیگر خوب هماهنگ می‌شوند و از آن ها به‌عنوان سازهای اجتماعی یاد می‌شود. اما اگر دلتان بخواهد سراغ خرید این سازها بروید باید به چند نکته توجه کنید: برای یادگرفتن آن ها باید صبور باشید، چون دوره یادگیری آن ها طولانی است. دوم این که شما باید شخصی فرز باشید تا بتوانید موقع نواختن سریع عکس‌العمل نشان دهید و با ساز هماهنگ شوید. مورد بعدی این که این نوع سازها را می‌شود با قیمت ارزانی خرید، ولی شاید نیاز باشد که بعدا سراغ سازهای حرفه‌ای‌تر بروید.

این سازها به چابکی و قابلیت هماهنگی زیادی نیاز دارند. اگر نوازنده سن کمی دارد، باید از بلوغ کافی برای فهمیدن کند بودن روند پیشرفت و یادگیری اولیه در این نوع سازها برخوردار باشد. این سازها را برای ابتدای کار می‌توان با قیمت نسبتا ارزانی تهیه کرد؛ اما در حین پیشرفت نوازندگی ممکن است نیاز به خرید سازهایی با طراحی حرفه‌ای‌تر به وجود بیاید که مسلما قیمت بالاتری دارند.

سازهای بادی

اگر دنبال خرید و فروش آلات موسیقی هستید باید بدانید که سازهای بادی یکی از پرطرفدارترین‌ها در نوع خود هستند. تا اسم سازهای بادی به میان می‌آید نیز سازهایی مثل نی و فلوت یا ساکسفون به ذهن متبادر می‌شود. این سازها معمولا جمع و جورند و حملشان راحت است؛ سرعت یادگیری آن ها هم به نسبت خوب محسوب می‌شود. مهم‌تر این که این دسته از سازها گران نیستند و برای خریدشان به جیب کسی فشار نمی‌آید. در صورتی هم که شما به سبک‌هایی مثل موسیقی سنتی یا جاز، فولک یا پاپ علاقه داشته باشید این دسته مناسب است.

سازهای ضربه‌ای

اگر قصد یادگرفتن این دسته از سازها را دارید باید حساب سرو صدای زیادشان را هم بکنید. سازهای ضربه‌ای که تنبک، دف و طبل از جمله آن هاست، ساز‌های ساده‌ای به شمار می‌آیند و برای یاد گرفتن آن ها نیاز به سختی زیادی ندارید. این سازها می‌توانند به شما انرژی بدهند، اما باید این را هم در نظر داشته باشید که توانایی فیزیکی و قدرت دست‌هایتان چقدر است؛ چون برای یادگیری این سازها باید دست‌های قوی‌ای داشته باشید. مهم‌تر این که اگر نمی‌خواهید زیاد هزینه کنید، سازهای ضربه‌ای با توجه به قیمت پایینشان به کارتان می‌آیند؛ مثلا یک دف به طور متوسط ۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

برای اطلاع از قیمت خرید و فروش آلات موسیقی می‌توانید به قسمت سرگرمی سایت دیوار مراجعه کنید.

سازهای کلیدی

اسم این دسته از سازها مساویست با پیانو. پیانو پرچم‌دار این سازها به حساب می‌آید و سازی مثل ارگ را هم در خانواده خود دارد. این دسته از سازها که جز سازهای گران قیمتند، بزرگند و حمل و نقلشان آسان نیست، ولی یک پیانو برای دلنشین شدن یک خانه و این که فکر کنید صاحبش آدم نسبتا متمولیست، کافی است. قطعات پیانو متنوع‌اند و چنان چه آدمی هستید که به‌سرعت از یک چیز خسته می‌شود این ساز ممکن است به کارتان بیاید. پیانو برای سبک‌های مختلفی مناسب است و معمولا با سازهای دیگر هم خوب جفت و جور می‌شود.

مسابقه | جوایز ارزنده | سایت نوجوان ها

tnews.ir

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید