بیماری ها را از خانه بیرون کنید

بیماری ها در زندگی هر فردی می توانند بسیار آسیب زا باشند اما ما می توانیم با رعایت نکاتی ساده از خودمان محافظت کنیم. با بیرون راندن میکروبها که عوامل بیماری زا هستند می توانیم زندگی سالم تری داشته باشیم.

بیماری

تعویض کیسه جاروبرقی

کیسه جاروبرقی را زود به زود تعویض کنید. شاید تعویض کیسه جاروبرقی امری عادی باشد. اما باید بدانید که بیماری هایی مانند «سالمونلا» از گرد و خاک و زباله های جاروبرقی به وجود می آید!

سعی کنید حداقل هر دو هفته یک بار زباله های جاروبرقی را تخلیه کنید. فیلتر هوا را دائم عوض کنید. با این کار از جابجایی آلودگی جلوگیری می کنید.

ضدعفونی کردن سطل آشغال

میکروب هایی که در سطل آشغال رشد می کنند همیشه یک جا نمی مانند. رشد این میکروب ها در سطل های پلاستیکی و مخصوصا در قسمت زیرین بسیار بیشتر است. معمولا هنگام تخلیه زباله ها، سطل را روی زمین، فرش یا صندلی می گذاریم. با این کار باکتری ها را به سطح در تماس منتقل می کنیم و همین کار عامل بیماری است.

برای جلوگیری از این آلودگی سعی کنید در هفته یک بار کل سطل را بشویید و ضدعفونی کنید و از کیسه زباله حتما استفاده کنید.

بیماری

تعویض حوله ها و جلوگیری از بیماری

جالب است بدانید انسان در هر یک ساعت یک میلیون سلول پوست می اندازد. حوله حمام این سلول های مرده و باکتری ها را در خود نگه می دارد. اگر حوله را به صورت مرطوب در حمام و یا یک مکان دیگر رها کنید پارچه ای مملو از باکتری را نگه داشته اید. خشک کردن خودتان با این حوله آلوده شما را به بیماری مبتلا می کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چند نکته ی تغذیه ای

سعی کنید حوله حمام را بدون تا کردن در جایی آویزان کنید تا زود خشک شود. حتما بعد از سه بار استفاده کردن حوله را کاملا بشویید.

محافظت از مسواک و پیشگیری از بیماری

هنگام کشیدن فلاش تانک توالت، باکتری ها به اطراف پخش می شوند. سعی کنید مسواک را در محیط توالت نگه ندارید و آن را در کشو، کابینت یا جایی خشک و دور از باکتری ها قرار دهید. بیمارهای دهان و دندان می توانند از طریق همین مسواک آلوده ایجاد شوند.

بیماری

محلول دهان شویه

همچنین هر شب بعد از استفاده از مسواکتان، باید آن را با آب اکسیژنه (پروکسید) یا محلول دهان شویه بشویید. درست است که باکتری های مسواک مربوط به دهان خودتان است اما فراموش نکنید که این باکتری ها می توانند گسترش یابند و باعث بیماری های دهان و دندان شوند.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *