بی‌صداترین مکان جهان

در سال 2005 ، " اتاق بی‌صدا " توانست رکورد ساکت‌ترین نقطه را با منفی 2.5 دسیبل در رکوردهای جهانی گینس ثبت کند. از آن پس این نقطه با عنوان ساکت‌ترین نقطه جهان بروی عموم باز شد و هر روز بازدیدکنندگان بیشتری برای تجربه سکوت محض به این لابراتور می‌رفتند. صاحب این لابراتور در این بار می‌گوید : " در هفته دو تور برای رفتن به داخل این اتاق برگزار می‌شود که باید در گروه‌های کوچک و حداکثر 10 نفری صورت بگیرد، در برخی مواقع نیز تورها به صورت شخصی و تک نفره انجام می‌گیرند. "

" برای برخی از افراد این سکوت بی‌پایان می‌تواند ترسناک باشد، چرا که وقتی وارد اتاق می‌شوید همه چیز به طرز دلهره آوری ساکت است به طوری که ممکن است به روی گوش‌هایتان احساس فشار داشته باشید. بین سی ثانیه تا یک دقیقه بعد از ورود به اتاق، احساس می‌کنید صداهایی را می‌شنوید اما صدایی که گوش خودتان ایجاد می‌کند، بعد از بیست دقیقه کم کم صدای استخوان‌های خود که با یکدیگر برخورد می‌کنند را می‌شنوید و اگر تا سی دقیقه دوام بیاورید و در اتاق بمانید احتمالا بتوانید صدای طپش قلبتان را بشنوید. هر چند این مدت زمان از هر فرد تا فرد دیگر متفاوت است. "

تمام این صداهایی که می‌شنوید می‌تواند به شما استرس بدهد چرا که تصور ما از سکوت، سکوت است اما وقتی وارد ساکت‌ترین نقطه می‌شوید از شدت ساکت بودنش صداهایی را می‌شنوید که هیچ کجای دیگر نخواهید شنید و این تجربه بسیار خارق العاده است.

صاحب این لابراتور می‌گوید بیشتر افرادی که  وارد این اتاق می‌شوند سریع از آن خارج می‌شوند چرا که تصور آنها از سکوت واقعی با آنچه با آن روبه رو می‌شوند متفاوت است و این سکوت برایشان بسیار ترسناک خواهد بود.

کاربر عزیز

چنانچه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
یک جای دنج برای عاشقان عکاسی

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *