ساخت تاج با مروارید، منجوق و کریستال

آموزش ساخت تاج عروس

کاردستی ساخت تاج با منجوق، کریستال و مروارید یک تاج بسیار زیبا و لوکس است. منجوق، کریستال و مروارید به تنهایی یا به صورت ترکیبی در این تاج استفاده می‌شوند. در ادامه می توانید انواع ویدئوهای مربوط به آموزش ساخت این تاج ها و همچنین تصاویر و آموزش مرحله به مرحله را مشاهده کنید.

آموزش تصویری ساخت تاج با منجوق

در ادامه می توانید آموزش تصویری ساخت تاج با منجوق را مشاهده کنید.

وسایل لازم 

  • سیم نازک مسی
  • منجوق یا کریستال های کوچک طلایی

شیوه ساخت  تاج با منجوق

ابتدا دور سرتان را با مترپارچه ای  اندازه بگیرید. اندازه به دست آمده را بعلاه 10 سانت کنید. سپس همین اندازه را از سیم نازک مسی جدا کنید. با این کار قاب دور سرتان برای تاج مشخص خواهد شد پس در اندازه گیری دقت کنید تا تاج دقیقا به اندازه دور سر شما ساخته شود.

پس از آن تمام طول سیم را با منجوق پر کنید. در این مرحله نیز تعداد منجوق ها دقیقا به اندازه دور سر شما که قبلا اندازه گرفته بودید منهای 10 سانت اضافه خواهد بود. سپس اضافه سیم را در یک نقطه به هم بپیچانیدو محکم کنید؛ تا منجوق ها به شکل یک دایره تو خالی گرد شوند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ایده هایی برای معرفی میراث فرهنگی

برای ساخت کنگره های تاج ابتدا سیم بلندی را برش بزنید (دقت داشته باشید بلندی آن مزاحم کار شما نباشد). تعداد28 عدد منجوق را از سیم رد کنید. 14 عدد از منجوق ها را کنار بزنید و سیم انتهایی را از 14 عدد منجوق باقی مانده رد کنید. به این ترتیب از یک ردیف منجوق ها 2 رشته سیم رد شده است.

به این ترتیب باید نوک سیم ها یکی در بالا و یکی در پایین منجوق ها قرار بگیرد. برای بافت ردیف بعد همان 14 عدد منجوق رادر سیم بیندازید اما برای رد کردن مجدد سیم تنها از 11 تای منجوق ها باید سیم را رد کنید و 3 عدد را بریا کنگره بعدی تاج رها کنید و به همین ترتیب بافت کنگره های بعدی را ادامه دهیدتا یک طرف کامل شود. برای بافت طرف دوم سیمی را مجددا از 11 منجوق ردیف وسط رد کنید و بافت را به همان ترتیب قبل  از سمت  مخالف ادامه دهید تا کنگره اصلی تاج درست شود.

معمولا 3 عدد کنگره برای جلوی تاج استفاده می شود که یکی در وسط و دو عدد دیگر در کناره ها قرار می گیرد. وصل کردن این کنگره ها روی دایره ی اصلی که ابتدا درست کردید هم به این شکل است.

به وسیله دو سیم اصلی که در زیر قرار دارد کنگره را در محل مورد نظر محکم کنید برای وصل کنگره اصلی به بعدی هم از یک منجوق برا ی اتصال استفاده کنید. تاج زیبای شما در این مرحله آماده است می توانید از زیبایی و خلاقیت خود در مجالس و میهمانی ها لذت ببرید.

نکته : در بافت کنگره ها دقت کنید و سیم ها را محکم بکشید که لابه لای بافت فاصله نیفتد هرچه قدر بافت محکم تر انجام شود تاج مرتب تر خواهد بود.در نهایت می توانید از این تاج زیبا در مهمانی ها و جشن تولدها استفاده کنید.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ساخت پرتره‌های واقعی با استفاده از میوه و سبزیجات

 

تاج (1)تاج (4)

ساخت تاج

ساخت تاج

ویدئوی آموزش کامل و گام به گام ساخت تاج سر با منجوق و مهره های کریستالی

ویدئوی آموزش ساخت تاج پرکار عروس بامهره های کریستالی

ویدئوی آموزش ساخت تاج سر حرفه ای با نگین و مهره های کریستال

ویدئوی آموزش ساخت تاج سر گل دار برای دختران

ویدئوی آموزش کامل و گام به گام ساخت تاج عروس با مروارید

تصاویر جدیدترین تاج های ساخته شده با منجوق و کریستال و مروارید

پیشنهاد مشاهده: کاردستی درخت با کاغذ رنگی

 

پیشنهاد مشاهده: کاردستی گل لاله

 

 

 

 

ساخت تاج

پیشنهاد مشاهده: کاردستی ماشین

 

 

 

ساخت تاج

 

ساخت تاج

 

پیشنهاد مشاهده: کاردستی چراغ قوه

 

منبع

 

 

امتیاز به این نوشته

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • تاج منجوقی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *