تاریخچه مسابقات رباتیک

ربات

مسابقات رباتیک یکی از مسابقه های جذابی است که در جشنواره های گوناگون در دنیا برگزار می شود. هرچند در ابتدای زمان پیدایش ربات ها شاید هیچ کسی به این نکته توجه خاصی نمی کرد که آیا این رباتها از دسته بهترین ها هستند یا خیر و آن به این دلیل بود که در آن دوران تعداد ربات ها اندک بود و همین تعداد اندک تقاضای افراد را برطرف می کرد. در آن زمان هیچکس شاید تصور نمی کرد که ربات هایی به این پیشرفته ای بتوانند دنیای ما را احاطه کنند.

مسابقات رباتیک

در دنیای امروزی خیلی از کشورها برای خود دارای تکنولوژِی رباتیک هستند. این موضوع فضایی را برای رقابت فراهم می کند. به عبارتی، در این زمانه تمام کشورها رباتهای بسیاری تولید می کنند و اکثر آنها در رابطه با کارهای پیشرفته در تولید ربات با هم رقابت دارند تا هر کدام آن رباتی را که از همه بهتر است انتخاب کنند و این خود باعث رقابت شدید در بین کشورهای رباتیک می شود.

در این زمان بود که کشورها متوجه شدند برای شناخت بهتر باید بین رباتهای ایجاد شده رقابت ایجاد شود.بنابراین مسابقات رباتیک شکل گرفتند.

مسابقات رباتیک

اولین مسابقات رباتیک

اولین دوره از این مسابقات در سال ۱۹۹۷ در انگلستان و بین دوستداران ربات، که اکثر آنها استادان و دانشجویان بودند، و تنها بین چند کشور اروپایی، برگزار شد. از بین آنها قدرتهای فعلی رباتیک مانند کشور انگلستان، آلمان، سوئد و برخی دیگر از کشورها را نیز می توان نام برد.

در آن زمان در آسیا اینگونه به ربات پرداخته نمی شد تا اینکه در سال ۱۹۹۸ کشور ژاپن از کشورهای اروپایی نیز پیشی گرفت و یک ربات بسیار جالب اختراع کرد که قادر به حرکت بود و شاید در اصل بتوان زمان پیشرفت ربات ها را از آن موقع به حساب آورد. از آن تاریخ به بعد، کشورهای زیادی وارد این عرصه شدند که کشور خودمان ایران نیز یکی از این کشورهاست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
چگونگی تمیز کردن کیبورد

مسابقات رباتیک هر سال یکبار در بین دانشگاههای برتر دنیا در این زمینه برگزار می شود و هر ساله نیز ربات جدیدی با پیشرفت های بیشتر به دنیا معرفی می گردد. در این مسابقات ربات ها را از دیدگاه های متفاوت مورد بررسی قرار می دهند تا هر ساله بهترین ها انتخاب شوند.

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امتیاز به این نوشته