تاریخچه گوگل

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

سلام به دوستان خوب و همراهان همیشگی خودم در این بخش از مطالب اینترنت می خواهیم در ادامه مطالب قبلی کمی بیشتر شما را با گوگل آشنا کنیم

 تاریخچه گوگل

 چرا گوگل را موتور جستجو گر می نامیم ؟

شاید برای شما هم بارها این سوال به وجود آمده باشد که چرا به سایتی مثل گوگل موتور جستجو گر می گویند علی رغم اینکه آدرس آن هم مثل بقیه سایتها می باشد . خوب یک تفاوت بسیار مهم بین گوگل و بقیه سایتها وجود دارد و آن این است که شما در سایتهای دیگر فقط قادر خواهید بود مطالب مربوط به همان سایت را مطالعه کنید ولی در گوگل شما می توانید علاوه بر امکاناتی از قبیل : جستجو ، جی‌ میل  ،  نوار ابزار گوگل ،   گوگل ارت  ، گوگل کروم ،  گوگل تاک ،    گوگل ویدئو ،  گوگل تلفن همراه  ، گوگل تی وی و غیره از امکانات و مطالب سایتهای دیگر نیز استفاده کنید همانگونه که همه شما دوستان تا به حال هم این عمل را انجام داده اید مثلا  اگر در مورد مطلبی اسم سایت خاصی را بلد نیستید و می خواهید در مورد آن موضوع مطلبی را پیدا کنید کافی است آن را در سایت گوگل بنویسید تا خود گوگل آن مطلب را برای شما بیابد .

تاریخچه گوگل

پس از تمام این مطالبی که گفته شد بد نیست بدانیم گوگل چگونه و از کجا آمده است . دو دانشجوی موفق در مقطع  دکترای دانشگاه استنفورد بریدج در کشور انگلستان به نامهای لری پیج و سرگئی برین، شرکت گوگل را در سال ۱۹۹۸ تأسیس کردند. این شرکت خصوصی در سال  ۱۹۹۹ (1379) رسمأ با سرمایه  25 ملیون دلارتأسیس شد. این شرکت همراهانی را چون کلاینر پرکینز کاوفیلد و سیکوال کپیتال را پیدا کرد. گوگل سرویس و خدمات عمومی اصلی خود را در وب سایت خود در www.google.com ارائه می‌ دهد. این شرکت همچنین سرویس جستجوی پیشرفته را برای فراهم سازی اطلاعات محتوایی نیز ارائه می‌ دهد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ساخت ایمیل موقت

تاریخچه گوگلو از همان موقع تا به حال که تنها دو دهه از آن گذشته توانسته است کاربرانی را در سطح دنیا به خود اختصاص دهد و حتی شاید اشتباه نباشد اگر بگوییم گوی سبقت را از یاهو هم ربود به این دلیل که اکثر زبانهای دنیا را پشتیبانی می کند و شما به هر زبانی که دوست داشته باشید می توانید مطلب پیدا کند.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *