تاریخ ایران با غرغرهای اضافه

معرفی کتاب

نخستین کتاب از مجموعه « ایران چگونه ایران شد ؟ » از سری کتاب های « تاریخ با غرغرهای اضافه » به قلم علی اصغر سیدآبادی منتشر شد .

کتاب مروری است بر تاریخ ایران به زبانی ساده و آمیخته با شوخی و طنز . این مجموعه تاریخ ایران را با نگاهی انتقادی و روایتی جذاب بازخوانی می کند . کتاب های این مجموعه برای گروه سنی نوجوانان نوشته شده ، اما دیگر گروه های سنی هم می توانند از آنها استفاده کنند .

نخستین کتاب از این مجموعه با عنوان « کتاب اول : از آغاز تاریخ تا نخستین حکومت سراسری در ایران » به توضیح وقایع شکل گیری کشور ایران و چگونگی تاسیس نخستین حکومت سراسری در آن یعنی مادها می پردازد . سید آبادی در مقدمه ی کتاب نوشته است : « آن چه در این کتاب آمده ، با این که سعی شده با نگاه انتقادی همراه باشد و ویژگی های انتقاد را رعایت کند ، گاهی هم به غرغر تبدیل شده است . این هم البته کمی خودخواسته است ، زیرا نویسنده این سطرها خیال می کند مخاطبان این کتاب غرغر کردن را بیش از انتقاد کردن می شناسند و شاید تلفیقی از هر دو بیشتر کمک کند به نگاه انتقادی هم نزدیک شوند . از همین اول تاکید می کنم این غرغرها به این معنی نیست که بگوییم ما چیزی نبوده ایم ، بلکه به این معنی است که گاهی خیلی چیزها بوده و گاهی چیزهای زیادی را از دست داده ایم . اگر چیزی نبوده ایم اصلا نوشتن این کتاب بیهوده بود . این کتاب ها برای اشاره به جاهایی از تاریخ است که وقتی می خوانیم احساس خوبی به ما دست نمی دهد . این اتفاقات بیشتر اوقات درست پس از آن رخ داده است که ما مشغول افتخار کردن بوده ایم .»

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
کارگاه انگیزشی "زیستن در اکنون" (2)

این کتاب 78 صفحه است که در شمارگان 1650 نسخه و قیمت 4000 تومان منتشر شده است .

                                                                                                                           منبع : خبر گزاری مهر

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *