,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

 

در سال ۱۹۹۵ دنیا صدمین سال تولد سینما را جشن گرفت. این کار یاد آور تاریخ اختراع سینما به وسیله برادران لومیر بود. آن ها  دستگاهی را اختراع کردند که تصاویر متحرک را بر پرده نشان می داد. در سال ۱۸۹۱ توماس ادیسون دستگاه تصویر متحرک را با نام کینوسکوپ به ثبت رساند. این دستگاه ۲ سال بعد در سال ۱۸۹۳ رونمایی شد. این دستگاه که در حقیقت نوعی شهر فرنگ بود تصاویر پیوسته را نشان می داد. اولین تصاویر از حیوانات سیرک و مردان در حال کار بود.

در فرانسه نیز دو برادر به نام های آگوست و لوییس لومیر در استودیوی عکاسی پدرشان مشغول به کار بودند.

برادران لومیر

در سال ۱۸۹۴ دستگاه تصویر متحرک ادیسون در پاریس رونمایی شد و در همان شهر، لوییس لومیر شروع به ساخت دستگاهی کرد که با دستگاه ادیسون رقابت کند. سینماتوگراف در ابتدا یک دوربین و پروژکتور با هم و در یک دستگاه بود. این دستگاه به نام برادران لومیر در اوایل سال ۱۸۹۵ به ثبت رسید.

سینماتوگراف

اولین پخش فیلم از سینماتوگراف در ۲۵ دسامبر ۱۸۹۵ در پاریس اتفاق افتاد. این فیلم ورود لوکومتیو به ایستگاه نام داشت.

به مرور آن ها شروع به ساخت فیلم های واقع گرایانه مانند فیلم کارگران در حال ترک کارخانه لومیر (۱۸۹۶) کردند. در این فیلم افراد مختلفی از جمله یک مرد دوچرخه سوار، یک سگ و یک اسب را نشان می داد که از کارخانه خارج می شدند.

 

سینما در سی سال اول عمر خود صامت و بی صدا بود. هر چند که افرادی جلو پرده سینما می ایستادند و داستان را توضیح می دادند و یا کسی با پیانو موسیقی می نواخت اما صدایی به همراه خود فیلم وجود نداشت.

سینمای اولیه

 

 

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید