, ,
,

آبشار‌های هاواسو (Havasu)، آریزونا، ایالات متحده

تراس آبی (5)

آبشار‌های تراسی ‌هاواسو در گراند کانیون (دره‌ی بزرگ)، قرار دارند و مشخصا یکی از دیدنی‌ترین نقاط در منطقه‌ی سرخپوستان Havasupai محسوب می‌شود. این استخرهای طبقه‌ای با آب آبی رنگ و خیره‌کننده‌ای که سرشار از کلسیم و منیزیم است پر شده است. مهمتر از همه اینکه گردشگران اجازه دارند در این استخرها حمام کنند. بنابراین این کار در فصل تابستان که بسیار گرم است لذت خاصی دارد. آبشار‌های هاواسو با کمی تلاش و پیاده‌روی از سمت تپه‌ی بلند هوالوپای (Hualapai) در دسترس هستند. بهترین زمان برای سفر به این نقطه فصل بهار است. چرا که در تابستان هوا به شدت گرم است.

دره‌ی موآنگ هوا (Muong Hoa)، سا پا (Sa Pa)، استان لائو کای (Lao Cai)، ویتنام

تراس آبی (4)

دره‌ی موانگ هوا در ناحیه‌ای کوهستانی در امتداد پارک ملی Ho ng Li n قرار دارد. تور‌های کوه‌نوردی سا پا سفر به تراس‌های برنج را سازماندهی می‌کنند‌ و حتی برای یک شب اقامت در این ناحیه هم برنامه‌ریزی می‌کنند. اما بهترین تجربه این است که خودتان خارج از تور از این ناحیه بازدید کنید. برای سفر به این منطقه آسان‌ترین راه جابجایی توسط اتوبوس یا قطار از سمت هانوی است. ضمنا می‌توان از اینجا یک راهنمای سفر هم استخدام کرد. این ناحیه در فصل تابستان گرم و بارانی با گیاهان سرسبز پوشیده شده است.

پاموکاله (Pamukkale)، استان دنیزلی، ترکیه

تراس آبی (3)

چشمه‌های طبقه‌ای پموکیل احتمالا معروف‌ترین و محبوب‌ترین چشمه‌های داغ جهان هستند. این منطقه‌ی شگفت‌انگیز نه تنها تجربه‌ای بی‌نظیر از حمام کردن در این چشمه‌های داغ را به همراه دارد، بلکه مناظر آن بسیار زیبا به نظر می‌رسند. تراس‌های تراورتنی با آب چشمه‌های داغ اشباع شده و سرشار از مواد معدنی است که خواص درمانی مفیدی دارد. این ناحیه قرن‌ها برای استحمام مورد استفاده قرار گرفته است. از آنجا که پاموکاله مقصد گردشی محبوبی محسوب می‌شود راه‌های دسترسی به آن هم آسان است. می‌توان از سمت شهرهای بزرگ ترکیه، توسط اتوبوس، قطار یا کرایه تاکسی به این نقطه سفر کرد. همچنین تور‌های تفریحی زیادی به منظور بازدید از این تراس‌ها در ترکیه وجود دارد.

آبشار پانگور (Pongour)، دلات (Dalat)، ویتنام

تراس آبی (2)

آبشار پانگور در ناحیه‌ای عجیب و خارق‌العاده از کشور ویتنام واقع شده و با وجود دره‌ها، آبشار‌ها، جنگل‌های انبوه و دریاچه‌ها، گردشگران زیادی را جذب می‌کند. آبشار پله‌ای پانگور توسط جریان مداوم آب، نمایشی باشکوه از طبیعت را نشان می‌دهد. امکانات رفاهی متعددی برای گردشگران در این مکان فراهم شده است.

هوانگ‌لانگ (Huanglong)، سیچوان، چین

تراس آبی (1)

هوانگ‌لانگ‌ در کوهستان مینشان واقع و به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است. شگفتی‌های طبیعی زیادی در این ناحیه وجود دارد، اما این استخر‌های طبقه‌ای رنگی، زیباترین و دیدنی‌ترین قسمت آن محسوب می‌شود که شامل دریاچه‌ها، سواحل و غارها می‌شود. این ناحیه مکانی شگفت‌انگیز و حفاظت شده با مناظر زیبا، مسیر‌های پیاده‌روی مختلف و امکانات رفاهی عالی است و تجربه‌ای بی نظیر را برای گردشگران رقم‌می‌زند. از آنجا که هوانگ‌لانگ‌ مقصد گردشی محبوبی است، به راحتی می‌توان توسط اتوبوس از سمت شهر‌های بزرگ به این ناحیه سفر کرد.

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید