, ,
,

عکاسی دیجیتال (14)من اخیرا یک تکنیک عکاسی قدیمی پیدا کردم که به شما اجازه می دهد به عکس هایی که حرکت را داخل کادر نمایش می دهند، رنگ های سورئال اضافه کنید. به نظر می رسد که این تکنیک در حوزه عکاسی دیجیتال جدید باشد، اما خود تکنیک از دوران اولیه عکاسی دیجیتال شناخته شده است.

عکاسی دیجیتال (15)فیلتر رنگی که توسط بریس بایر در سال ۱۹۷۶ تکامل یافت، استفاده از لایه های مسطح و موزاییکی فیلترهای سبز، قرمز و آبی بر روی یکدیگر بود که سنسورهای نوری را قادر به ثبت تصاویر تمام رنگی نمود.

مدت ها قبل از این که فیلتر بایر (Bayer filter) اختراع شود، پیشگامان اولیه عکاسی مجبور بودند سه عکس بگیرند تا به یک عکس رنگی دست یابند: یک فریم برای قرمز، یکی برای سبز و یکی برای آبی، و سپس آن ها در یک عکس ادغام می شدند. با این حال، اگر عناصر در حال حرکت مانند ابرها، امواج، اتومبیل، عابران پیاده، یا گربه در تصویر وجود داشت، شما رنگ های غیر طبیعی به دست می آوردید.

اگرچه افراد سعی می کردند از این افکت اجتناب کنند تا عکس هایی طبیعی بگیرند، من فکر کردم ایجاد چنین رنگ هایی از عمد به عنوان یک روش جدید بیان هنری می تواند جالب باشد، و بنابراین به سراغ این تکنیک رفتم. این کاری است که من انجام دادم و در ادامه این مطلب لنزک به شما آموزش خواهم داد.

اول، شما به یک سه پایه نیاز دارید. دوربین خود را بر روی سه پایه محکم کرده و سه عکس پشت سر هم (متوالی) بگیرید. برای به دست آوردن افکت های قابل توجه، زمان نوردهی باید طولانی بوده و کمی وقفه زمانی بین هر عکس وجود داشته باشد. این ها سه عکس نمونه هستند که من به صورت پی در پی گرفتم:

عکاسی دیجیتال (16)

عکاسی دیجیتال (17)عکاسی دیجیتال (1)همان طور که می بینید، آن ها جز در قسمت ابرها و آب که کمی حرکت داشتند، تقریبا یکسان هستند. من آن ها را از لایت روم به صورت لایه لایه برای شروع ویرایش به فتوشاپ وارد کردم:

عکاسی دیجیتال (2)

عکاسی دیجیتال (3)هنگامی که آن ها به فتوشاپ وارد شدند، Color Channel (کانال رنگی) را باز می کنید تا تنها از کانال های R، G و B هر عکس (به ترتیب) استفاده کنید.

عکاسی دیجیتال (4)به طور خاص، برای عکس اول، قرمز را بر روی ۱۰۰% و سبز و آبی را بر روی ۰% تنظیم کنید. برای عکس دوم، سبز را بر روی ۱۰۰% و قرمز و آبی را بر روی ۰% تنظیم کنید. و برای عکس سوم، آبی را بر روی ۱۰۰% و قرمز و سبز را بر روی ۰% تنظیم کنید.

عکاسی دیجیتال (5)سپس آن ها را با تنظیم opacity عکس اول بر روی ۳۳% و عکس دوم بر روی ۵۰% با هم ادغام کنید. سپس، تصویر را تخت (flatten) کرده و CTRL + S را فشار دهید. تصویر حاصل دوباره به لایت روم وارد می شود.

روشنایی تصویر تاریک تر خواهد بود چون در هر عکس تنها از یکی از سه کانال رنگی استفاده شده است، بنابراین من تصویر را تنظیم کردم.

عکاسی دیجیتال (6)تصویر حاصل این طور به نظر می رسید. می توانید ببینید که عناصر در حال حرکت به یک رنگ رنگین کمانی تبدیل شدند.

عکاسی دیجیتال (7)من عکس های زیر را با استفاده از این تکنیک ایجاد کردم و اخیرا در گالری ایسلند توکیو به نمایش گذاشتم.

عکاسی دیجیتال (8)

عکاسی دیجیتال (10)

عکاسی دیجیتال (11)

عکاسی دیجیتال (12)

عکاسی دیجیتال (13)و به این صورت من از یک تکنیک عکس قدیمی در عکاسی دیجیتال برای اضافه کردن رنگ های سورئال به حرکت در عکس ها استفاده کردم. در کشف خلاقیت خود موفق باشید.

lenzak.com

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید