,

تقلبخیلی از ما منتظر هستیم تا اپل واچ را روی دستان خود ببینیم. ساعت هوشمند اپل تا پنج الی شش هفته آینده وارد بازار خواهد شد. اما جالب است بدانید ساعت هوشمند اپل هنوز به بازار نیامده از حضور در جلسات امتحان منع شده است! تعدادی از دانشگاه های انگلستان قانونی را تصویب کرده اند که به طور مشخص بیان می کند دانشجویان نمی توانند ساعت هوشمند خود را در سر جلسه امتحان به همراه داشته باشند.

ساعت های هوشمند در سال های اخیر به محبوبیت خوبی دست یافته اند و همانند تلفن های هوشمند جای خود را در بین کاربران پیدا کرده اند. این ساعت ها روز به روز پیشرفته تر می شوند و امکانات بیش تری به آن ها افزوده می شود. از جمله قابلیت استفاده از انواع اپلیکیشن های جانبی روی این ساعت ها که می توانند در انتقال و نمایش اطلاعات عملکرد مناسبی داشته باشند. بدین ترتیب کاربران ساعت های هوشمند به راحتی می توانند سر جلسه امتحان با کمک این وسلیه در امتحان تقلب کنند.

پیش از این نیز در سال های نه چندان دور این نگرانی در هنگام همه گیر شدن تلفن های هوشمند پیش آمده بود. تلفن های هوشمند نیز می توانستند در امتحان به کمک دانشجو آمده و در یافتن پاسخ سوالات و تقلب وی را همراهی کنند. اما دست اندرکاران آموزش به سرعت جلوی این اتفاق را گرفتند و کم کم در سراسر دنیا استفاده از تلفن های همراه به خصوص از نوع هوشمند ممنوع شد. هم اکنون کمتر دانشگاهی در دنیا یافت می شود که دانشجو بتواند به سادگی تلفن هوشمند خود را در جلسه امتحان به همراه داشته باشد.

قابل پیش بینی است که در آینده نزدیک قبل از ورود به جلسه امتحان در کنار میز مخصوص قرار دادن تلفن همراه، میز مخصوص قرار دادن ساعت هوشمند نیز شاهد باشیم و مجبور شویم ساعت خود را از دست باز کنیم و روی آن قرار دهیم. 

منبع: www.gsm.ir

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید