تفاوت آندروید با ویندوز

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان هاandroid-logo

شاید تا به حال زیاد این دو اسم را شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که این دو چه تفاوتهایی با هم دارند اما تا این جا شاید متوجه آنها نشده باشید .

 

در زمانهای گذشته فقط یک سیستم عامل بود که افراد عادی به را حتی قادر به کار کردن با آن بودن و آن سیستم عامل windows بود که کار را برای همه کار بران کامپیوتر آسان کرده  بود.

 

و امروزه با سیستم عاملهای زیادی که به بازار آماده کار کمی مشکل تر شده است چون نمی دانی کدام را برای کار خود انتخاب کنی در این مطلب می خواهیم چند تفاوت و شباهت ویندوز را با آندروید بررسی کنیم .

 

در ابتدا کمی به بررسی ویندوز می پردازیم .این سیستم عامل در قرن بیستم به وجود آمد و دنیای استفاده از کامپیوتر را عوض کرد تا قبل از آن مردم از dos برای کار های خود استفاده می کردند که یک صفحه سیاه و نوشته هایی سفید بود اما با به وجود آمدن ویندوز دنیای کامپیوتر بسیار قشنگ تر شد تا اینکه موبایلها نیز به وجود آمدند و ویندوز  به وجود آمده برای آنها مناسب نبود در ابتدا موبایلها آنقدر ساده بودند که اصلا نیاز به سیستم عامل نداشتند اما با مرور زمان و استفاده زیاد افراد از گوشیهای همراه گوشی ها هم دارای سیستم عامل شدند .

  Microsoft-Windows-Logo-1024x699

 

این سوال مطرح بود که چرا گوشیها نیاز به سیستم عامل دارند ؟windows-logo

همانگونه که ما میدانیم گوشیها فقط برای مکالمه استفاده نمی شوند بلکه به عنوان وسایل مدیا مانند موزیک و فیلم نیز مورد استفاده قرار می گیرند برای همین منظور داشتن یک سیستم عامل خوب بسیار مفید بود .اما گوشی ها نمی توانستند از ویندوز استفاده کنند چون هم بسیار سنگین بود و هم اینکه قابلیت ارتقارا به صورت سریع نداشت و بسیار زمانگیر بود به همین دلیل به فکر درست کردن یک سیستم عامل جدید افتادند که بسیار سبک باشد و همچنین بتوانند در موارد ضروری آنرا ارتقا دهند .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
معرفی سایت بازیهای فلش mygame

در ابتدا سیستم عامل جا وا  بعد سیمبین برای کوشی ها ساخته شد . اما با  آمدن گوشی های لمسی  اندروید فراگیر تر شده است .شاید تا به حال نسخه ای زیادی از آند روید را دیده اید که  با پیشرفت روز به روز گوشیها امکانات آندروید نیز تقویت می شود و هم چنین مزایای  آندروید نسبت به ویندوز این است که بسیار سبک تر بوده و همچنین به دلیل باز بودن فضای کد نویسی آن قابل تغییر به صورت خیلی سریع می باشد .

 android-Logo1

 

5/5 - (1 امتیاز)

‫4 نظر ارسال شده در “تفاوت آندروید با ویندوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *