تلاش هکرها برای دستیابی به اطلاعات المپیک زمستانی ۲۰۱۸

هکر (1)

شرکت امنیت کامپیوتری مک آفی، در گزارشی اعلام کرد که هکرها قصد دارند به اطلاعات و سیستم‌های مربوط به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ حمله کنند.

شرکت امنیت کامپیوتری مک آفی دریافته است که تعدادی از سازمان‌های وابسته به بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ در کره جنوبی ایمیل‌های مشکوکی دریافته کرده‌اند که به نظر می‌رسد این ایمیل‌ها برای دسترسی به رمزهای ورود به سیستم برگزاری بازی‌ها و دریافت اطلاعات مالی بوده است.

این ایمیل‌ها طوری طراحی شده بودند که به نظر برسد از سوی مرکز مبارزه با تروریسم کره جنوبی فرستاده شده‌اند. به نظر می‌رسد که تلاش‌ها برای هک کردن سیستم‌ بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ از ماه گذشته آغاز شده است.

مطالب مرتبط:

عکس هایی از المپیک زمستانی سوچی روسیه

با استادیوم های ورزشی مسابقات فوتبال جام جهانی روسیه آشنا شوید ‏

۱۶ ورزشگاه خارق العاده در سراسر دنیا که شما را شگفت زده خواهد کرد!

پلی برای بازی های زمستانی 2020

در گزارش مک آفی آمده است: بیشتر سازمان‌هایی که قصد هک کردن آن ها وجود داشت با المپیک زمستانی در ارتباط هستند. این سازمان‌ها غالبا در حال ایجاد زیر ساخت برای بازی‌ها هستند. با توجه به بازی‌های پیش رو ما پیش‌بینی کرده‌ایم که حملات سایبری بیش تری انجام شود.

بیش تر این ایمیل‌ها از جایی در سنگاپور فرستاده شده‌اند.

مسئولان ورزشی در سال‌های اخیر تلاش  کرده‌اند که سیستم‌های خود را در برابر هکرها مقاوم‌تر کنند. وب سایت بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو در سال ۲۰۱۵ مورد حمله سایبری قرار گرفت، پارسال هم سایت وادا مورد حمله قرار گرفت و اطلاعات مربوط به ورزشکاران روسیه ربوده شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
بازگشت تیم ملی فوتبال بانوان به رنکینگ فیفا با صعود ۶۱ پله ای

بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۱۸ قرار است از نهم فوریه تا ۲۵ فوریه در کره جنوبی برگزار شود.

ایسنا

کاربر عزیز

چنان چه این مطلب مورد توجه شما قرار گرفت، لطفا آن را لایک کنید.

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *