, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان‌ها:

آیا می دانید تمساح ها چند کیلو هستند؟ ، چه چیزهایی می خورند؟ و قدرت دندان هایشان تا چه حد است ؟پس مطلب زیر را بخوانید : ۱- تمساح ها از خانواده خزندگان هستند. ۲- تمساح ها میلیون ها سال است که روی زمین زندگی می کنند و گاهی اوقات “فسیل های زنده” نامیده می شوند. ۳- ، تمساح امریکایی و تمساح چینی دو نوع معروف تمساح های جهان هستند ۴- تمساح های امریکایی در مناطق جنوب شرقی امریکا مانند فلوریدا و لوزینیا زندگی می کنند.

۵- تمساح های چینی در رودخانه یانگتز یافت می شوند اما نسلشان به شدت در معرض انقراض و خطر است و فقط تعداد کمی از انها در حیات وحش هستند.

۶- تمساح ها مانند دیگر خزندگان ، خونسرد هستند. ۷- وزن تمساح بالای ۴۵۰ کیلو است.

۸- تمساح ها دندان های قدرتمند وتیزی دارند اما ماهیچه های فک آنها برای باز شدن کامل دهان قدری ضیف است.یک انسان بزرگسال می تواند با دستانش بدون هیچ وسیله دیگری آرواره های تمساح را بسته نگه دارد.

۹- تمساح ها حیوانات مختلفی از قبیل ماهی ، پرندگان ، لاک پشت ها و حتی آهو راشکار کرده و به عنوان غذا می خورند.

۱۰- تخم تمساح با توجه به آب و هوا تبدیل به بچه تمساح های مذکر یا مونث می شود. اگر درجه حرارت هوا بالا باشد تمساح مذکر و اگر درجه هوا پایین باشد تمساح مونث از تخم ها خارج می شوند

۱۱- تمساح ایرانی گاندو نام دارد و فقط در منطقه بلوچستان ایران و در محدوده چابهار وشهر سرباز یافت می شود گاندو به طور معمول تا ۳۰ سال عمر می کند و انداره قدش به ۳ متر می رسد . پوست تمساح ایرانی بسیار با ارزش است و همین باعث می شود تا محیط بانان آنان را از دست شکار چیان حفاظت کنند .

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید