توصیه‌هایی درباره ورزش برای ماه مبارک رمضان

رمضان
ورزش در ماه رمضان (1)

ماه مبارک رمضان زمان طولانی است . و افراد اگر در این مدت زمانی ورزش کردن را کنار بگذارند، بدن آمادگی خود را از دست خواهد داد. روزه داران می‌توانند با به کارگیری استراتژی‌های خاص آن را در این ماده ادامه دهند.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایسنا، توصیه‌های زیر می‌تواند به ادامه ورزشتان در ماه رمضان کمک کند.

1ـ چه زمانی در رمضان ورزش کنیم

بسیار در ماه مبارک رمضان بعد از افطار ورزش می‌کنند. با این حال باید توجه داشته باشید که بین غذا خوردن و ورزشتان فاصله بیندازید. حداقل باید یک ساعت فاصله بین افطار و ورزشتان باشد. یک استراتژی دیگر نیز این است که آخرین کاری که قبل از افطار انجام می‌دهید ورزش کردن باشد . بدین ترتیب بعد از به پایان رسیدن ورزش می‌توانید غذا و آب کافی دریافت کنید. روش‌های مختلف را امتحان کنید . و ببینید که کدام با بدن شما سازگارتر است.

2ـ برنامه‌ ورزشی خود را مطابق ماه رمضان تنظیم کنید

اگر معمولا ورزش سخت انجام می‌دهید و ورزش صبحگاهی دارید باید برای رمضان برنامه خود را تغییر دهید. شدت زیاد آن برای بعد از افطار مناسب است. اگر می‌خواهید صبح‌ها ورزش کنید باید شدت آن را کاهش دهید؛ تا بدن زیاد عرق نکند. برای مثال می‌توانید پیاده‌روی کنید.

3ـ کلاس‌های ورزشی در ماه رمضان

اگر در کلاس‌های ورزشی شرکت می‌کنید؛ می‌توانید به این کار ادامه دهید اما شدتش را کم کنید. می‌توانید ورزش‌هایی همچون یوگا انجام دهید . که فشار کمتری بر بدن شما وارد می‌کنند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گفتگو با نوجوان موفق ورزشکار و رکورددار روپایی ایران روی تردمیل

4ـ وزنه زدن در ماه رمضان

می‌توانید به وزنه زدن در این ماه ادامه دهید اما بهتر است این کار را بعد از افطار انجام دهید.

5ـ رمضان بهترین ماه برای تغییر در برنامه ورزشی

اگر بدن به برنامه ورزشی عادت کند؛ باعث می‌شود که فعالیت فیزیکی تاثیر کمتری داشته باشد. تغییر برنامه ورزشی بسیار مهم است. می‌توانید در ماه رمضان برنامه خود را تغییر دهید. و بعد از رمضان دوباره به برنامه قبل خود باز گردید. این کار باعث می‌شود که ورزشتان بر عضلات شما تاثیر بیشتری بگذارد..

۳ ورزش مناسب ماه رمضان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *