تیم ملی والیبال نوجوانان ایران مغلوب ایتالیا شد

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از فارس و به نقل از فدراسیون والیبال، مسابقات والیبال قهرمانی نوجوانان جهان از 23 مردادماه با حضور 20 کشور در آرژانتین پیگیری می شود که تیم ملی والیبال نوجوانان ایران با تیم‌های لهستان، بلغارستان، چین تایپه و شیلی در گروه سوم این رقابت‌ها هم‌گروه است.

تیم ملی والیبال نوجوانان که برای حضور شایسته در رقابت‌های جهانی در حال حاضر در اردوی برون مرزی ایتالیا به سر می‌برد در دومین مسابقه خود در این تورنمنت با نتیجه سه بر یک مغلوب ایتالیا، میزبان این رقابت‌ها شد.

ملی‌پوشان نوجوان ایران در ست سوم 25 بر 22 حریف قدرتمند خود را شکست دادند، اما در ست های اول، دوم و چهارم به ترتیب با امتیازهای 25 بر 21، 28 بر 26 و 25 بر 22 نتیجه را واگذار کردند.

سیدعلیرضا دریابیگی، سرپرست تیم ملی والیبال نوجوانان درباره این مسابقه گفت: ایتالیا تیم یک دست و قدرتمندی دارد که در مسابقه با این تیم به نقاط ضعف و قدرت بازیکنان ایران پی بردیم و در آینده باید ضعف ها را برطرف کنیم. به رغم این ناکامی به دیدار نهایی راه یافتیم و برزیل کمتر از یک درصد شانس برای حضور در دیدار نهایی دارد. فردا تیم ایران استراحت دارد و برزیل و ایتالیا با هم بازی خواهند کرد.

وی با بیان اینکه ایتالیا نایب قهرمان اروپا و یکی از مدعیان قهرمانی در جهان محسوب می‌شود، گفت: در دیدار با ایتالیا شاهد اشتباهات داوری بودیم و از سوی دیگر سقف سالن استاندارد نبود و خیلی کوتاه تر از استاندارد بود، اما کادر فنی شکست ایران را به این مسایل مرتبط نمی داند.

دریابیگی درباره حواشی مسابقه دوم ایران و ایتالیا گفت: مصدومیت یک بازیکن ایتالیا در این دیدار و حضور تماشاگران اندک ایرانی که دانشجویان مقیم شهر رم بودند، از جمله حاشیه‌های مسابقه دوم ایران در تورنمنت سه جانبه رم بود.

تورنمنت سه جانبه ایتالیا سابقه‌ای چهل ساله دارد که در پایان به تیم قهرمان کاپ اهدا می‌شود.

کاروان تیم ملی والیبال نوجوانان که شامل 14 بازیکن و 8 همراه است، بعد از این تورنمنت راهی آلمان می‌شود تا در این کشور نیز علاوه بر اردوی آماده سازی چند مسابقه دوستانه و تدارکاتی با تیم ملی نوجوانان این کشور برگزار کند.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
نماینده ایران نخستین دیدار را با پیروزی پشت سر گذاشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.