ثبت رکورد ۳۴ ساعته روپایی توسط سعید فخاری نوجوان ۱۷ ساله

سعید فخاری نوجوان 17 ساله ساکن جنوب شهر تهران از 6 سالگی با علاقه زیاد این کار را دنبال می کند و روزی 8، 9 ساعت تمرین رو پایی می کند، او نه تنها با توپ بلکه با تیله، ساچمه، توپ بیلیارد، توپ تنیس و توپ گلف روپایی می زند، او توانسته با تخم مرغ خام 217 تا روپایی بزند، او علت موفقیتش را تمرکز و تشویق های پدر، مادر و مربیانش می داند.

رکورد‌دار روپایی در ایران و آسیا گفت: می‌خواهم روزی بهترین فوتبالیست دنیا شوم.

فخاری در خصوص رکوردهای خود گفت: 7 ساعت و 21 دقیقه رکوردی است که از من در کمیته رکورد ایران ثبت شده است که رکورد آسیا نیز هست. همچنین 34 ساعت رکورد نمادین دارم که رسمی نبوده و در حین زدن رکورد به دلیل گرفتگی عضلات نتوانستم ادامه دهم و به دستور پزشک بقیه رکورد را همراه با استراحت ادامه دادم.

وی افزود : همچنین 11 ساعت رکورد روپایی با خطا را به ثبت رسانده‌ام که این میزان ساعت تنها رکورد ایران و آسیا هم هست.

برنامه‌ام این است که بخواهم رکورد 26 ساعت روپایی در دنیا که به نام یک نفرانگلیسی است بشکنم.

فخاری در خصوص سقف آرزوهایش نیز گفت : در اصل می‌خواهم فوتبالیست شوم. از بچگی در استقلال و پرسپولیس و چند تیم دیگر فوتبال بازی کرده‌ام. الان هم عضو تیم جوانان پرسپولیس هستم..

وی ادامه داد : در اصل رکورد من بالای 11 ساعت است که ثبت شده است چرا که بالای 5 ساعت با درصدی از خطا طبق قانون قابل قبول است ، تاکنون 12 رکورد گینس را شکسته‌ام . همچنین رکورد روپایی با توپ تنیس و توپ بیلیارد را دارم و رکورد روپایی من با تخم مرغ خام هم 217 تاست.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
گفتگوی خواندنی با معلم ساوجبلاغی و پژوهشگر برتر کشور

 2

 

1 

 

 

 3

 

 

 5

 

 

 6

 

 4

 

 

 7

 

 

 

 

 

 

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *