جزئیات روند برگزاری المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور تشریح شد

فیلم سازیبه گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از فارس، محمدرضا بهشتی سرپرست معاونت هماهنگی امور مناطق و استان‌های انجمن سینمای جوانان ایران در تشریح جزئیات روند اجرایی المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور که با مشارکت انجمن سینمای جوانان ایران و بنیاد سینمایی فارابی در آستانه برگزاری بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد، گفت: نوجوانان 12 تا 19 ساله کشور می‌توانند با مراجعه به دفاتر انجمن در سراسر کشور برای شرکت در این المپیاد ثبت‌نام کنند.

وی در ادامه افزود: کار گروهایی سه‌نفره متشکل از مدیر دفتر، یک مربی و یک فیلم‌ساز باسابقه در مرحله بعدی در قالب یک جلسه مصاحبه حضوری به بررسی سوابق، استعداد و طرح‌های مطرح‌شده از سوی متقاضیان ثبت‌نام‌شده خواهند پرداخت.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان تهران درباره نحوه گزینش بین متقاضیان بیان کرد: کارگروه‌های تشکیل‌شده بعد از بررسی داده‌های اخذشده، از طریق مصاحبه حضوری نوجوانان مستعد را انتخاب و برای شرکت در اردوی آموزشی دعوت خواهیم کرد.

بهشتی در خصوص نحوه ارائه طرح توسط افراد ثبت‌نام‌شده گفت: با توجه به زمان 3 دقیقه‌ای فیلم‌هایی که در نهایت تولید خواهند شد، طرح‌های ارائه‌شده از سوی متقاضیان ایده محور بوده و چندان انتظاری برای ارائه فیلم‌نامه از سوی عزیزان نوجوان وجود ندارد. آثار باید در دو قالب مستند و داستانی باشند و بعد از طی مراحل ساخت دوباره توسط کارگروه‌ها بررسی و ارزیابی می‌شوند.

وی در خصوص مرحله پایانی ارزیابی فیلم‌ها گفت: توجه به کیفیت آثار تولیدشده و نیز توجه به این نکته که تمامی مراحل ساخت فیلم‌ها توسط نوجوانانی که در گروه سنی 12 تا 19 سال قرار دارند از جمله مواردی خواهد بود که در مرحله بازبینی نهایی آثار مورد توجه قرار خواهد گرفت.

محمدرضا بهشتی در پایان صحبت‌های خود با اشاره به متن فراخوان گفت: از هر استان 3 فیلم از سوی انجمن سینمای جوانان ایران انتخاب و در بخش مسابقه المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان بیست و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان شرکت داده خواهد شد. همچنین فیلم‌های تولیدی هر استان توسط کارگروه هر استان انتخاب و در جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان داوری می‌شوند و سپس آثار برگزیده در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به نمایش درخواهد آمد.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
جشنواره خاطره و قصه گویی سیاره مهربانی ویژه کودکان و نوجوانان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *