, ,
,

جشنواره طنز.سایت نوجوان ها (1)بندرعباس- ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان از برگزاری جشنواره منطقه ای طنز کودک و نوجوان خلیج فارس در اردیبهشت سال آینده خبرداد.
 
ناهید سلیمانی احمدی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: این جشنواره با هدف آشنایی کودک و نوجوان با گونه ادبی طنز، ایجاد شادابی و نشاط در کارگاه ها و انجمن های ادبی و پرورش تفکر انتقادی و پرسشگرانه به دنیای پیرامون در قالب شعر و داستان طنز روزهای ۱۰ و ۱۱اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار می شود.

وی موضوع آثار را آزاد با درون مایه اجتماعی و فرهنگی عنوان کرد و افزود: همچنان که زبان طنز نشاط اجتماعی را به دنبال دارد، کانون نیز به دنبال معرفی ارزشمند آثار ادبی و طنز کودکان و نوجوانان است. 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: کودکان و نوجوانان شاعر می توانند حداکثر۳ اثر و کودکان و نوجوانان داستان نویس نیز می توانند یک داستان ۲ هزار کلمه ای را برای این جشنواره ارسال کنند.

سلیمانی احمدی گفت: یک شرکت کنندگان همچنین می تواند در هر دو قالب اثرهای خود را ارسال کند.

وی در خصوص بخش های جشنواره بیان داشت: بخش اول شامل اعلام وتقدیر از برگزیدگان استان های شرکت کننده غیر حضوری است و بخش علمی نیز در قالب برگزاری کارگاه ها و نشست های تخصصی طنز(شعرسرایی و داستان نویسی خلاق)۱۰اردیبهشت ماه همزمان با گرامیداشت روز ملی خلیج فارس برگزار می شود. 

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان هرمزگان گفت: استان های شرکت کننده در جشنواره منطقه ای شامل هرمزگان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، کرمان و یزد هستند.

سلیمانی احمدی یادآور شد: شرکت کنندگان می توانند آثار خود را به آدرس مرکزهای کانون استان های منطقه۴( یزد، کرمان، زاهدان، بیرجند و بندرعباس) ارسال کنند.

وی عنوان کرد: اعضای مرکزهای فرهنگی هنری کانون پرورش فکری، دانش آموزان مقاطع دوره اول و دوم ابتدایی و متوسطه اول و دوم شامل کودکان و نوجوانان ۷ تا۱۸سال در گروه های سنی ب(۷سال به بالا)، ج(۱۰سال به بالا)، د(۱۲ سال به بالا)و گروه سنی ه (۱۴ سال تا۱۸)می توانند در این جشنواره شرکت کنند. 

این مسوول ابراز داشت: استان های شرکت کننده می توانند فایل ضبط شده خوانش اثر را برای جشنواره ارسال کنند تا در اختتامیه نمایش داده شود. 

سلیمانی احمدی افزود: مکان برگزاری جشنواره و کارگاه های تخصصی این جشنواره منطقه ای در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان هرمزگان است و مراسم پایانی این جشنواره نیز ۱۱ اردیبهشت ماه ۹۸ برگزار می شود. 

به گفته وی، آثار دانش آموزان برای ارسال به اداره کل کانون پرورش فکری هر استان تحویل داده می شود و آفرینش های ادبی هر استان نیز ۲۰ درصد از آثار رسیده دانش آموزان و اعضا را پس از بررسی به دبیرخانه ارسال می کند.

 

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

در حال ارسال

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید