جشنواره ورزش های بومی، محلی در چابکسر گیلان برگزار شد

ورزش بومی

چهاردهمین دوره جشنواره ورزش های بومی، محلی در منطقه ویژه گردشگری جواهر دشت چابکسر شهرستان رودسر برگزار شد.

به گزارش نشریه اینترنتی نوجوان ها به نقل از ایرنا، این جشنواره با هدف غنی سازی اوقات فراغت، احیا و پاسداشت این ورزش های اصیل و بومی، روزهای پانزدهم و شانزدهم مرداد ماه جاری در منطقه ویژه گردشگری جواهر دشت چابکسر شهرستان رودسر برگزار شد.

بخشدار و رییس ستاد جشنواره ورزش های بومی، محلی چابکسر شامگاه جمعه جوایز را به تیم ها و نفرات برتر این جشنواره در سه رشته ورزشی شامل والیبال، سوارکاری و کشتی گیله مردی اهدا کرد.

حسین رمضانخواه با اشاره به شرکت هشت تیم در رقابتهای والیبال این جشنواره افزود: دیدار نهایی این دوره از مسابقات را تیم های کارخانه چوب بری ابراهیمی کلاچای و دهیاری و شورای اسلامی قاسم آباد سفلی برگزار کردند که تیم چوب بری ابراهیمی در سه ست متوالی حریف خود را شکست داد و قهرمان شد.

وی اظهار کرد : در رقابت های اسب دوانی که با شرکت 50 سوارکار برگزار شد در اسب های محلی احمد نژاد احمدی، رحمت نژاد احمدی و حجت عبدالکریمی به ترتیب اول تا سوم شدند، در اسب های دورگه محمد رضا باقری در جایگاه نخست قرار گرفت و رحمت نژاد احمدی و رضا پروانه عناوین دوم و سوم را از آن خود کردند و در اسب ترکمن نیز مهدی آذر منش،حسین رهنما و نصرت فتح پور مقام های اول تا سوم را بدست آوردند.

بخشدار چابکسر اضافه کرد : در کشتی گیله مردی که با شرکت 32 کشتی گیر و در اوزان سبک و سنگین برگزار شد در سنگین وزن فرشاد شعبانی به مقام اول دست یافت و سعید افشار، سید هاشم میر اکبری و پیمان اکبری به ترتیب رتبه های دوم تا چهارم را از آن خود کردند و در سبک وزن عبداله نبی زاده عنوان نخست را به خود اختصاص داد و سروش بابایی، نیما حاجی زاده و میثم رمضانی مقام های دوم تا چهارم را بدست آوردند.

اجرای طناب بازی و نمایش لباسهای محلی قاسم آباد از سوی بانوان قاسم آبادی از دیگر برنامه های این جشنواره بود که بیش از پنج هزار نفر از آن استقبال کردند.

منطقه ویژه گردشگری جواهر دشت چابکسر با بیش از یک هزار خانوار ساکن در آن در 34 کیلومتری جنوب مرکز بخش چابکسر شهرستان رودسر قرار دارد.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تیم تنیس روی میز نوجوانان ایران پنجم آسیا شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *