چگونه یک فایل را از روی کامپیوتر خود حذف کنیم؟

چگونه یک فایل را از روی کامپیوتر خود حذف کنیم

اگر شما کامپیوتر دارید، حتما نیاز دارید که بعضی از فایل ها را بعد از مدتی از روی سیستم خود حذف کنید و سیستم خود را سبک کنید. حذف فایل بسیار راحت است.از یک روش بسیار ساده در ویندوز شروع می کنیم.

طراحی سایت فروشگاه حرفه ای با هوشمند گستران😍 (کلیک کنید)

حذف فایل با موس

فایلی را که می خواهید پاک کنید پیدا کنید. بر روی آن چپ کلیک کنید و گزینه delete را انتخاب کنید. فایل شما در اینجا کامل حذف نشده است فقط از پوشه شما حذف شده و به Recycle Bin منتقل شده است. به خاطر این که شاید شما از پاک کردن فایل پشیمان شدید و خواستید آن را دوباره بازیابی کنید سیستم عامل این کار را انجام می دهد.

حذف فایل.سایت نوجوان ها (1)

اگر از حذف فایل خود اطمینان دارید به سطل آشغال بروید و بر روی فایل دوباره چپ کلیک کنید و دیلیت را بزنید و تایید کنید. حال فایل برای همیشه پاک شده است و دیگر بر روی سیستم شما وجود ندارد.

حذف فایل.سایت نوجوان ها (2)

شیوه دوم

روش دوم از طریق کد و محیط کامندی فایل مورد نظر خود را پاک کنید.

حذف فایل.سایت نوجوان ها (3)

اول اسم با پسوند فایل مورد نظر خود را پیدا کنید. مراقب باشید این راه فایل را کامل پاک می کنید و مانند روش قبل نیست. در استارت عبارت Command Prompt را سرچ کنید و نرم افزار را باز کنید.

حذف فایل.سایت نوجوان ها (4)

در کامند از این الگو باید استفاده کنیم: del/ erase filepath
در قسمت دوم باید اسم را با پسوند کامل درج کنید. مراقب باشید که فایل اشتباهی را پاک نکنید. نکته دوم باید مسیر دقیقا در همان درایو باشد و دکمه اینتر را بزنید و تمام فایل مورد نظر شما پاک شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
با یک میلیون دلار خودتان روبات شوید

حذف فایل.سایت نوجوان ها (5)

 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *