حذف موقت دوم راهنمایی در سال تحصیلی جدید

 

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد : امسال کتابهای جدید برای دوره اول متوسطه اول تدوین و چاپ می شود و آموزش های ضمن خدمت معلمان نیز در طول تابستان بر اساس برنامه استانها برگزار خواهد شد .اخبار

سحر خیز همچنین تصریح کرد : آموزش و پرورش پیش بینی های لازم را برای سازماندهی فضا و امکانات انجام داده و با توجه به این که در پایه دوم راهنمایی دانش آموز نداریم ، با مشکلی مواجه نخواهیم بود .

به گفته معاون وزیر آموزش و پرورش برای استقرار کامل نظام آموزشی جدید ( نظام 3 – 3 – 6 )  هر ساله یک پایه در دوره راهنمایی و متوسطه حذف می شود تا به تدریج دو دوره متوسطه اول و دوم که هر یک شامل سه پایه تحصیلی است ، در نظام آموزشی مستقر شود .

سحر خیز در ادامه عنوان کرد : دانش آموزانی که سال تحصیلی گذشته وارد پایه ششم ابتدایی شده اند ، پیش دانشگاهی نخواهند داشت و با شش ساله شدن دوره متوسطه دانش آموزان با مدرک دیپلم از آموزش و پرورش فارغ التحصیل خواهند شد .

معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش درباره ی آخرین وضعیت مدارس یک و دو نوبته گفت : در سال تحصیلی جاری ، بین 80 تا 85 درصد مدارس کشور یک نوبته و حدود 15 درصد مدارس نیز به صورت دو نوبته فعالیت داشتند که علت اصلی دو نوبته بودن این مدارس نیز نبود فضاهای آموزشی کافی است .

وی تاکید کرد : تمام تلاش خود را به کار گرفته ایم تا مدارس باقیمانده دو نوبته نیز یک نوبته شوند ، اما با توجه به امکانات در سال تحصیلی جدید نیز تعداد کمی از مدارس کشور به صورت دو نوبته فعالیت خواهند داشت .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
روایت زندگی قیصر امین‌پور و سیدحسن حسینی برای نوجوانان

                                                                                                                           خبر گزاری ایسنا

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *