حراج گنجینه های والت دیسنی

دیزنی لند

والت دیزنی کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی است که در سال 1901 به دنیا آمد. او را با انیمیشن های جذابی که نسل به نسل بر طرفداران آنها افزوده شده می شناسیم. از معروف ترین انیمیشن های کمپانی والت دیزنی میکی موس است که داستان های جذابی را از دو موش روایت می کند.

والت دیزنی و حراج وسایل باقیمانده به نفع خیریه

از دیگر آثار ارزشمند او می توان صد و یک سگ خالدار، سیندرلا، دیو و دلبر، آلیس در سرزمین عجایب، گربه های اشرافی، پینوکیو، رالف خرابکار، دامبو، سفید برفی و هفت کوتوله را نام برد. او در عمر 65ساله خود به خاطر آثار بینظیرش جوایز بسیاری دریافت کرد. از جمله این جوایز می توان به جایزه معروف اسکار اشاره کرد که او 22بار موفق به دریافت آن شد.

والت دیزنی و حراج وسایل باقیمانده به نفع خیریه
نمایى از دیزنى لند

پارک دیزنی لند

در سال 1955 در کالیفرنیا پارکی با نام دیزنی لند راه اندازی شد که در آن افراد می توانند با شخصیت های کارتون های والت دیزنی صحبت کنند. این شخصیت ها افرادی هستند که برای کار در این مجموعه دوره دیده اند و لباس های مخصوص همان شخصیت های داستانی را می پوشند و مانند آنها رفتار می کنند.

در شهرهای پاریس، شانگهای و هنگ کنگ نیز پارک هایی به نام دیزنی لند راه اندازی شده است. ورود به این مجموعه ها برای هر سنی آزاد است.

والت دیزنی و دیزنی لند

حراج وسایل والت دیزنی

گالری ون ایتون در هفته گذشته اقدام به حراج وسایلی کرد که بسیاری از آن ها خاطرات زیادی داشتند. اقلامی باقیمانده از فیلم های والت دیزنی که در دیزنی لند نگهداری می شد برای کمک به کارهای خیریه به حراج گذاشته شد و مبلغی حدود یک میلیون و هفتصد هزار دلار طی دو روز جمع آوری شد.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
163 کیلومتر شنا کردن فقط در 55 ساعت 

در این مجموعه پوسترهای فیلم، عروسک، لباس و ده ها وسیله دیگر وجود داشته که یا مستقیما در فیلم ها استفاده شده بودند و یا به نوعی با ساخته های والت دیزنی ارتباط داشتند.

حراج وسایل باقیمانده به نفع خیریه

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

امتیاز به این نوشته

آنچه دیگرانجست و جو کرده اند:

  • دیسنی ‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *