حکایت محو شدن ستاره های دنیای فوتبال در افق!

 

حضور در لیگ های نامتعارف پردرآمد ، دوخته شدن به نیمکت ویا مصدومیت مهم ترین دلایلی هستند که می توانند موجب نشستن زنگار فراموشی روی چهره ستاره های رشته فوتبال شوند. اتفاقی که تحمل اش برای بازیکنانی که با عادت همیشگی در بذل توجه بودن رشد کرده اند بسیار دشوار است . فوتبال حرفه ای امروز بی رحم تر از آن هست که همه چیز را به ذهن بسپارد و نام هیچ کس را روانه سیستم شوتینگ خاطرات نکند . اینجا اگر توی دید نباشی از دل ها نیز خواهی رفت…

جبرئیل سیسهورزش (3)

 پس از سپری کردن یک نیم فصل ناموفق در لاتزیو ، جبرئیل سیسه در نقل وانتقالات زمستانی فصل گذشته بار دیگر به لیگ جزیره بازگشت تا این بار پیراهن تیم نسبتا متمول کیوپی آر را بر تن کند . او بر خلاف نیم فصل دوم فصل گذشته در این فصل شروع نسبتا خوبی را در لباس کیوپی آر تجربه کرد اما مدیران این باشگاه تصمیم گرفتند او را به باشگاه قطری الغرافه قرض دهند . این بازیکن فرانسوی البته با توجه به 2 گلی که در دیدار برابر سپاهان به ثمر رساند به روشنی توسط علاقه مندان به فوتبال در ایران رویت شد اما حداقل تا پایان این فصل از رادار فوتبال دوستان اروپایی خارج شده است.

تیم کاهیلورزش (4)

مهاجم تیم ملی فوتبال استرالیا که علاقه ویژه ای به پیراهن شماره 4 دارد پس از 8 سال حضور در باشگاه اورتون تصمیم به ترک این باشگاه گرفت . او که قدرت ویژه ای در به ثمر رساندن ضربات سر دارد این فصل را در تیم نیویورک رد بولز در کنار تیری انری سپری کرد تا علاقه مندان فوتبال جزیره از تماشای گل ها و شادی گل منحصر به فردش با پرچم کرنر باز بمانند . این بازیکن البته در فوتبال آمریکا از روزهای اوجش فاصله گرفته و بازی های زیادی را از روی نیمکت تماشا کرده است .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
پویانمایی جالب در مورد تخریب محیط زیست

هالکورزش (5)

 پس از دوران موفقیت آمیز در باشگاه پورتو همه منتظر بودند تا هالک به عنوان یکی از ستاره های نوظهور فوتبال برزیل راهی یکی از باشگاه های مطرح فوتبال اروپا شود . رویایی که با امضای قرارداد هالک با باشگاه زنیت سنت پترزبورگ نقش برآب شد. به نظر می رسد در راه اتخاذ این تصمیم توسط این فوروارد 25 ساله تنها پول نقش ایفا کرده است .

رابی کینورزش (1)

 به نظر می رسید بازگشت به لیگ برتر و حضور در استون ویلا در فصل گذشته بازیکن 32 ساله ایرلندی را به سطح اول فوتبال جهان پیوند بزند . این فوتبالیست اما در پایان قرارداد قرضی اش به لس آنجلس گلکسی بازگشت تا این فصل را به طور کامل در لیگ فوتبال آمریکا پشت سر بگذارد . او اکنون رکورد میزان دستمزد در ام ال اس را به نام خود ثبت کرده و میزان حقوق دریافتی اش بیشتر از چیزی است که بکام در گذشته می گرفته و تیری انری در شرایط فعلی دریافت می کند.

 

آنریورزش (6)

 اسطوره باشگاه آرسنال در روزهای ابتدایی سال 2012 به تیم اش بازگشت تا با توجه به تعطیلات لیگ فوتبال آمریکا و حضور 2 مهاجم آرسنال در جام ملت های آفریقا ، به کمک این تیم بشتابد . تیری آنری در این مدت 4 بازی برای آرسنال انجام داد و یک گل نیز به ثمر رساند . این اتفاق درفصل جاری اما به وقوع نپیوست . آنری این بار در تمام طول فصل در ام ال اس باقی ماند و هواداران اروپایی اش را در آب نمک انتظار نگه داشت . او فصل نسبتا موفقی را در آمریکا گذراند و احتمالا یک یا 2 فصل دیگر در لیگ این کشور از میادین فوتبال خداحافظی خواهد کرد .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
آثار فرهنگی ایران در موزه های خارجی (قسمت اول)

استیلین پتروفورزش (2)

 اواسط سال گذشته هواداران استون ویلا یکی از تلخ ترین خبرهای تاریخ باشگاهشان را شنیدند . مبتلا شدن کاپیتان این تیم به سرطان خون خبری بود که بی تردید تمام هواداران ویلا آرزو می کردند واقعیت نداشته باشد و در جمع شوخی های اول آوریل بگنجد . این خبر اما واقعیت داشت و موجب شد پتروف از جمع بازیکن های ویلا در این فصل و احتمالا برای همیشه کنار بماند .

 

                                                                                                         هفته نامه ورزشی تماشاگر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *