خاصیت های غذایی کدو تنبل

کدو تنبل
کدو تنبل

آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که کدو تنبل چه فواید غذایی دارد؟ آیا می توان به عنوان یک ماده غذایی در برنامه غذایی گنجاند؟ آیا تاثیری بر سلامتی دارد؟ به این سوالات پاسخ خواهیم داد.

کدو تنبل باعث می شود احساس سیری کنید

کدو تنبل حدود 7/1 گرم فیبر دارد و کدو تنبل له شده در هر فنجان 3 گرم فیبر دارد. اماچرا فیبر مهم است؟ پیشنهاد می شود هر نفر روزانه  30 تا 50 گرم فیبر مصرف کند ولی متاسفانه افراد نصف این مقدار یا کمتر از آن مصرف می کنند. اما نگران نباشید. می توانید از کدو تنبل در زمستان به طور مستمر در رژیم غذایی استفاده کنید. در ضمن، مصرف کدو تنبل احساس سیری را با آهسته کردن دستگاه هاضمه افزایش می دهد و قند خون را تنظیم می کند.

بهتر بخوابید 

خواب راحت

این گیاه حاوی تریپتوفان است. تریپتوفان یک آمینو اسید است که به سروتونین تبدیل می شود. سروتونین، انتقال دهنده ی عصبی “احساس خوب” است که به آرامش و خواب راحت کمک می کند.

قلب سالم داشته باشید 

تحقیقات نشان می دهد که افزایش فیبر دریافتی نیز به حفاظت در برابر بیماری قلبی کمک می کند. در واقع، در یک مطالعه که بر روی 67000 زن در طول بیش از 10 سال انجام شد نشان می دهد که رژیم غذایی غنی از فیبر دریافتی خطر بیماری قلبی را کاهش می دهد.

سلامت پروستات را افزایش دهید

تخمه کدو تنبل

مصرف تخمه کدو تنبل دلیل خوبی است تا راه خود را به رژیم غذایی مردان باز کند. سرطان پروستات شایع ترین نوع سرطان در مردان است. از هر 7 مرد، 1 مرد احتمال دارد به سرطان پروستات مبتلا شود. پروستات سرطانی مقدار ماده روی بسیار کمتری را نسبت به پروستات سالم جذب کرده است و مطالعات متعددی، تاثیر کمبود روی را در رشد و پیشرفت بدخیمی پروستات نشان داده است. تحقیقات نشان داده است این گیاه حاوی روی فراوانی است و مصرف آن از پیشرفت سرطان پروستات جلوگیری می کند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
دلایلی خوب برای دوش آب سرد صبحگاهی

منیزیم لازم را دریافت کنید 

منیزیم یک ماده حیاتی است که در عملکرد های فیزیولوژیکی بدن مانند تولید ATP (آدنوزین تری فسفات، انرژی مولکول های بدن)، آرام سازی سیستم عصبی، رشد عضلات و تنظیم حرکات روده کمک می کند.

سیب زمینی سرخ کرده چگونه پیدا شد ؟

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *