خانه ای برای کتاب های آی.تی

 

خبرنامه 

کتابخانه ی تخصصی کودک و نوجوان در حوزه فناوری اطلاعات در فرهنگسرای آی تی تا اواخر پاییز به بهره برداری می رسد .

لیلا محمودی ، مدیر کتابخانه تخصصی فناوری اطلاعات کودکان و نوجوانان فرهنگسرای آی تی می گوید : هم اکنون نیاز به کتابخانه تخصصی در حوزه آی تی برای کودکان و نوجوانان احساس می شود . حالا دیگر لازم است دانش آموزان کلاس ششم ابتدایی هم به منابع آی تی و علوم رایانه ای دسترسی داشته باشند . آنها نیاز دارند به کتاب ها و منابع مولتی مدیا در حوزه رایانه مراجعه کنند و اکثر کتابخانه های شهر دچار کمبود این منابع هستند .

او می گوید : با توجه به فعالیت تخصصی این مجموعه در حوزه ی فناوری اطلاعات و نیاز مراجعان کودک و نوجوان به دسترسی کتاب های منتشر شده با موضوع آی تی ، رایانه و روباتیک ، ایجاد چنین کتابخانه ای که تاکنون در شهر تهران به آن پرداخته نشده ضروری به نظر می رسید . محمودی می گوید : معمولا کتاب های فراوانی در حوزه های داستان ، رمان و علمی داریم اما کمتر کتابی در حوزه رایانه که برای کودک و نوجوان قابل فهم باشد ؛ نوشته شده است . بنابراین فرهنگسرای آی تی تصمیم گرفت کتابخانه ای در این حوزه تاسیس کند و این کتابخانه به شکل تخصصی در این حوزه به کودکان و نوجوانان خدمات ارائه دهد .

مدیر کتابخانه ی تخصصی فن آوری اطلاعات کودکان و نوجوانان می گوید : هم اکنون در حال جمع آوری کتاب هایی در این حوزه هستیم و با ناشران مختلف در تماس هستیم تا کتاب های حوزه آی تی را گردآوریم .

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
تخفیف 50 درصدی به دانش آموزان برای استفاده از مجموعه‌های ورزشی متعلق به شهرداری

محمودی به فعالیت های این کتابخانه اشاره می کند و می گوید : ما فعلا فعالیت هایی را شروع کرده ایم و برای مثال از نویسندگانی که در حوزه ی رایانه برای کودکان و نوجوانان فعالند دعوت کرده ایم و همچنین ما در اینجا لینکی از کتابخانه ملی داریم که کودکان و نوجوانان از چهارده هزار جلد کتاب آن می توانند استفاده کنند .

                                                                                                                                                         منبع : همشهری

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *