خانواده‌ها در تهیه کتاب‌های کمک آموزشی تعجیل نکنند؛کتب کمک آموزشی انگلیسی اول متوسطه استاندارد نیست

 

  news

خبرگزاری پانا: مدیرکل دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام اینکه خانواده‌ها در تهیه کتاب‌های کمک آموزشی تعجیل نکنند، اظهار کرد: کتاب های کمک آموزشی زبان انگلیسی پایه اول متوسطه، استاندارد نیست.

به گزارش خبرگزاری پانا، محمد ناصری، افزود: وقتی کتاب انگلیسی این پایه هنوز قطعی و رسما به چاپخانه ارسال نشده است، چگونه می توان کتاب کمک آموزشی آن را عرضه کرد؟

وی گفت: کسانی جسته و گریخته از محتوا و رویکرد این کتاب مطلع شده اند یا به طرق مختلف به بخشی از محتوای آن دسترسی یافته و کتاب کمک آموزشی آن را منتشر کرده اند درحالی که تا آخرین دقایق قبل از چاپ کتاب درسی، امکان تغییر محتوای آن وجود دارد.

ناصری افزود: انگیزه ناشران این کتاب های کمک آموزشی ، جز سودجویی و سوء استفاده از فضای آموزشی کشور برای تامین منافعشان نیست.

وی به دانش آموزان و اولیایشان توصیه کرد از تعجیل برای تهیه کتاب‌های کمک آموزشی بپرهیزند زیرا این کتاب ها باید مبتنی بر کتاب‌های درسی تهیه شود و کتاب های درسی اول متوسطه و سوم ابتدایی که تغییر کرده اند هنوز در مراحل چاپ است.

ناصری، کتاب های کمک آموزشی مربوط به انتشارات مدرسه وابسته به سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی را که همزمان با کتاب‌های درسی تولید و عرضه خواهد شد معتبر و مورد تایید دانست.

مدیرکل دفتر انتشارات کمک آموزشی وزارت آموزش و پرورش در این حال گفت: تولیدات ناشران نیز اگر در چرخه ساماندهی کتب کمک آموزشی عرضه شوند ، تایید و معرفی می شوند.

امتیاز به این نوشته
شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
ممنوعیت آزمون ورودی، شرط معدل و مصاحبه در مدارس دولتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *