, ,
,

فروریختن پلاسکو، زیر آوار ماندن آتش‌نشان‌هایی که برای نجات رفته بودند، درگذشت آیت‌الله هاشمی رفسنجانی،سوختن تو کودک کار در گاراژ و …. همه این خبرها نشان از این داشت که زمستان امسال انگار بنا را گذاشته بود که استخوان سوز بودنش را با اتفاقات تلخ به رخمان بکشد تا با سوز سرمایش! اتفاقاتی که در همین چند هفته گذشته باعث شد تا در کنار همه مشکلات کوچک و بزرگ شخصیمان همگی یک بهانه جمعی برای حال بد امروزمان داشته باشیم؛ آن قدر که در بین همه این خبرهای ناگوار خبرهای خوبمان گم شد و یادمان رفت به خاطرش خوشحال باشیم یا حداقل با شنیدنش کمی از تلخی اتفاقات چند وقت گذشته را کم کنیم.

نامزد شدن برای بهترین وزنه‌بردار سال

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-3کیانوش رستمی امسال جزو کسانی بود که در شکل‌گیری شادی‌های ملی نقش بسیار پررنگی داشت. او امسال اولین مدال طلای المپیک را برای کاروانمان به دست آورد؛ اما در کنار همه این‌ها او بار دیگر در روزهای آخر دی ماه  با قرار گرفتن در جمع هشت نامزد اصلی برای بهترین وزنه‌بردار سال ۲۰۱۶ خبرساز شد تا این شانس را داشته باشد که برای سومین بار طی شش سال اخیر، یک ایرانی به عنوان بهترین وزنه‌بردار سال جهان را کسب کند.

قهرمانی کشتی آزاد

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-4دی ماه ۹۵ با فروریختن آوار ساختمان پلاسکو و از دست رفتن جان آتش‌نشان‌هایی تمام شد که برای نجات مردم به داخل ساختمان رفته بودند. این اتفاق به‌قدری برایمان سنگین بود که همه مردم را غرق در اندوه کرد به شکلی که هیچ خبری به غیر از پی گیری از وضعیت افراد محبوس در پلاسکو به چشم نمی‌آمد؛ اما یکی از خبرهایی خوبی که در همان یکی دو روز گم شد و کسی توجه چندان زیادی به آن نشان نداد قهرمانی تیم کشتی آزاد ایران در رقابت‌های بین‌المللی جام جهان‌پهلوان تختی بود.

اختراع دستگاهی برای بیماران نخاعی توسط دانشمندان ایرانی

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-5یکی دیگر از خبرهای خوشحال‌کننده‌ای که در روزم دوم بهمن‌ماه اتفاق افتاد خبری بود درباره دستیابی دانشمندان ایرانی به فناوری‌ای که  تا به حال فقط تعداد کمی از کشورهای جهان به آن دست پیدا کرده‌اند.  در این خبر دانشمندان ما دستگاهی را طراحی کردند که عملکردی شبیه مغز دارد و به بیماران ضایعه نخاعی کمک می‌کند تا در طول بیماری دارای حرکت باشند.

باز شدن آب به روی زاینده‌رود

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-6باز شدن زنده رودی که دیگر چند سالی است به خشک بودن آن عادت کرده‌ایم همیشه جزو آن دسته از اتفاقاتی بوده است که خبرش مایه شادی بسیاری از مردم را در سرزمینمان فراهم کرده است. به خاطر همین هم در اکثر موارد در طی چند سال اخیر مردم شهر اصفهان به یمن این اتفاق در شهرشان به استقبال این اتفاق می‌روند و از دیدن زاینده‌رود پر آب لذت می‌برند. باز شدن زاینده‌رود در پنجم بهمن‌ماه یکی از همین اتفاق‌های خوب بود که خبر خوش آن در بین آوار خبرهای غم‌انگیز پلاسکو گم شد خبری که شاید اگر در زمانی دیگر آن را می‌شنیدیم بیش از پیش به خاطرش خوشحال می‌شدیم.

نامزد شدن«فروشنده» در اسکار

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-1کسانی که اهل سینما باشند این را خوب می‌دانند که برای بیش تر سینماگران در سراسر جهان جایزه «اسکار» شاید معتبرترین جایزه سینمایی در  دنیا باشد. کشور ما نیز  تا پیش از این در طی تاریخ سینمایی خودش تنها دوبار موفق شده بود که تا مرز نامزد شدن  برای این جایزه جهانی جلو برود که از آن دو بار یک‌بار با فیلم«جدایی نادر از سیمین» موفق به دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی زبان هم شد؛ اتفاقی که در زمان خودش به خودی خود سروصدای زیادی به پا کرد و علاوه بر شادی جمع زیادی  از مردم با واکنش‌های زیادی هم همراه بود. پنجم بهمن ماه نیز خبر راه یافتن فیلم«فروشنده» به جمع پنج نامزد نهایی اسکار اتفاقی بود که برای بار سوم در تاریخ سینمای ایران تکرار شد. خبری که این بار به اندازه دفعه‌های قبل به چشم نیامد و در بین خبرهای ناگوارمان چندان حواس‌ها را به خودش پرت نکرد؛ تا جایی که  خود اصغر فرهادی هم بعد از این اتفاق گفت:« آرزو می‌کردم این خبر در روزهایی که مردم ایران غرق در اندوه حادثه پلاسکو هستند منتشر نشود.»

بارش برف در کشور

%d8%ae%d8%a8%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d9%87%d9%85%d9%86-2یکی از خصوصیت‌هایی که همیشه به دنبال برف همراه است شادی عمومی مردمی است که به بهانه آن در کوچه ها و خیابان‌ها جمع می‌شوند و برف‌بازی می‌کنند یا دست کم صفحات شخصیشان در شبکه‌های مجازی را از لحظاتی پر می‌کنند که با برف و آدم‌برفی‌هایشان سپری کرده‌اند. به همین بارش برف در سراسر کشور و پایتخت را هم می‌شود جزو خبرهای خوبی دانست که در طی یکی دو هفته برای مردم سرزمینمان افتاد.

mehrnews.com

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟