خداحافظی با کار کودکان

Untitled

سمینار ملی “خداحافظی با کار کودکان” با هدف طرح معضل کار کودک و نقش قشرهای مختلف اجتماع در رفع آن اسفند ماه سال جاری برگزار می شود.

برگزار کننده این سمینار، سازمان جمعیت امداد دانشجویی- مردمی امام علی (ع) است که در زمینه حقوق کودکان کار فعالیت می کند.
بر پایه تعریف کنوانسیون بین المللی کار، کودکان کار به کودکانی گفته می شود که از سوی سرپرست یا والد خود به اجبار به فعالیتی واداشته می شود که وی را از رشد طبیعی و روانی و جسمی اش باز می دارد، به عبارت دیگر هر کاری که کودک به واسطه آن از تحصیل و نشاط محروم شود و با انجام فعالیت هایی نادرست به سمت و سوی بزه کاری برود در این تعرف جای می گیرد.

سرفصل های اجرایی سمینار با موضوع های همچون جغرافیای کودک کار در ایران، بررسی قوانین و مقررات، آسیب شناسی اجتماعی و مددکاری، پرسش و پاسخ با مسئولین، صدای کودکان کار و تجربه های جهانی مشخص شده است که به همراه کارگاه های آموزشی برگزار خواهد شد.                            .      

در این سمینار کارگاه های آموزشی پیشگیری از ایدز، مددکاری کودکان کار، آموزشی الفبا به کودکان، کارگاه team working و کارگاه ارتباط با خانواده کودکان کار(مددکاری) برگزار خواهد شد.

شارمین میمندی نژاد، بنیانگزار جمعیت امام علی(ع)، زهرا رحیمی، مدیر عامل جمعیت امام علی (ع)، دکتر سیدعلی کاظمی، رئیس اداره کل فنی قوه قضائیه، سید حسن موسوی چلک، مدیر کل دفتر توسعه  مشارکت های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر سعید معیدفر، دانشیار گروه جامعه شناسی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، منیره آرزومندی، کارشناسی ارشد مددکاری اجتماعی و از اساتید دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی و مدیرعامل موسسه ایلیا، دکتر دکتر مروئه وامقی، روان‌پزشک و استادیار دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی از سخنرانان این سمینار هستند.

شاید به این مطلب هم علاقمند باشید
حراج اطلاعات خصوصی با فروش گوشی‌ها یا تبلت‌های دست دوم

این سمینار به مدت ۵ روز از سوم تا هفتم اسفند در دانشگاه های تهران، شهید بهشتی، علامه طباطبایی و صنعتی شریف برگزار خواهد شد.

منبع : خبرنامه کتابک 

امتیاز به این نوشته

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *