,

 

پیتر مینزیل عکاسی است که دور دنیا را گشته است و از خوراک خانواده ها در کشور های مختلف عکاسی کرده است او سعی کرده  مقدار غدایی  را که یک خانواده در یک هفته مصرف می کند در عکس هایش نشان دهد با دیدن این عکس ها به راحتی می توان به نوع غذا ، مقدار آن ، میزان مصرف گوشت ، لبنیات وسبزیجات  و همچنین میزان مصرف نوشیدنی ها در کشور های مختلف پی برد. فقیر و یا غنی بودن کشور ها با یک نگاه در این مجموعه عکس قابل تشخیص است .

برنامه غذایی مردم جهان 

این عکاس نتایج مطالعاتش را در کتابی به نام سیاره گرسنگی به چاپ رسانده است . او برای عکاسی و مطالعه عادت غذایی مردم جهان  همراه باهمسرش به بسیاری از کشورهای جهان سفرکرده است . در این کتاب برای هر  خانواده که ازیک کشور به عنوان نمونه انتخاب شده است پرونده ای ایجاد کرده که عادات غذایی ، برنامه های غذای ، میزان هزینه ها و تصاویری از این خانواده به همراه خوراک هفتگی آن ها دیده می شود.

تفاوت خوراک ها 

تفاوت های زیادی بین عادات غذایی و قدرت خرید مردم دیده می شود بعضی کشورهای ثروتمند علاوه بر خوراک، تنقلات و غذاهای تفننی نیز مصرف می کنند و کشورهای فقیر تر به غذاهای اصلی می پردازند .

مثلا خانواده ای که در کارولینای شمالی زندگی می کند بخشی از پولش را صرف شکلات ، پیتزا و غذاهای فست فودی می کند اما یک خانواده ژاپنی سراغ فست نمی رود . در برنامه خانواده ژاپنی ماهی ولبنیات  نقش مهمی را دارد . در این میان خانواده ایتالیایی ، برنامه متعادل تری دارند و پنیر بخشی از خوراک آنان محسوب می شود  .

در این پژوهش خانواده ای در بوتان که ۱۳ عضو دارد کمترین هزینه خراک را دارد و خانواده ای در آلمان پرخرج ترین برنامه غذایی را دارند .

فرهنگ غذایی 

عادات غذایی کشورهای مختلف در میزان خرید و مصرف بسیار تاثیر دارد مثلا آمریکایی ها به خوراک اهمیت زیادی می دهند و بخش زیادی از هزینه غذایی خانواده را در رستوران ها و فست فود ها خرج می کنند . اما تایلندی ها تناسب اندام برایشان بسیار مهم است و غذاهایشان بسیار تند و پر ادویه است . مردم فرانسه که به خانواده دوستی مشهورند اکثرا شام را با خانواده خود صرف می کنند .

نگاهی ساده به این عکس ها به ما یادآوری می کند که تغذیه مردم دنیا و خوراک آنان به عوامل مختلق ، فرهنگی ، اقتصادی ، و جغرافیایی وابسته است . عقاید مذهبی نیز در برنامه غذایی مردم بسیار موثر است برای مثال گروهی از مردم هند هرگز گوشت و به ویژه گوشت گاو نمی خورند . اما در تایوان هحتی جیرجیرک ها و پروانه ها را نیز سرخ کرده ومی خورند . مسلمانان جهان گوشت خوک را حرام می دانند اما گروهی از مردم دنیا این گوشت را لذیذترین ، غذا ها می دانند .

خوراک مردم مکزیک

مکزیک

خوراک مردم انگلستان
انگلستان

خوراک مردم آمریکا
آمریکا

خوراک مردم استرالیا
استرالیا

خوراکی
آلمان

خوراک مردم ایتالیا
ایتالیا

خوراکی
کانادا

خوراک مردم فرانسه
فرانسه

خوراکی
ژاپن

خوراکی
چین

خوراکی
لهستان

خوراکی
کویت

خوراکی
مغولستان

خوراکی
ترکیه

خوراکی
مالی

خوراکی
هندوستان

خوراکی
بوتان

خوراکی
چاد

خوراکی
اکوادور

خوراکی

گواتمالا

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوا ن ها

برچسب ها:
یک دیدگاه تاکنون ثبت شده
  1. امیر رضایی 1 سال قبل

    جالب بود ولی برای ایران رو نداشت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید