, ,
,

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

سوسن قریشی:

دوستی خاله خرسه.سایت نوجوان ها (1)روزی روزگاری شکارچی ای در یک جنگل به شکار مشغول بود و از این راه زندگی می گذراند.
هر روز تفنگ شکاری اش را بر می داشت و راهی جنگل می شد تا آهویی یا خرگوشی را شکار کند و با فروشش در بازار زندگی خود و زن و بچه اش را بگذراند.
یک روز که در کمین برای شکار خرگوش بود ناگهان صداهای عجیبی به گوشش خورد، با بلند شدن صدا خرگوش ها هم ترسیدند و در لانه هایشان پنهان شدند. مرد که از این اتفاق عصبانی شد به سمت صدا حرکت کرد و با صحنه عجیبی رو به رو  شد، چند جوان یک خرس زخمی را اذیت می کردند و حیوان از دستشان راه نجاتی نداشت.
مرد که از دیدن این صحنه خیلی ناراحت شده بود به سمت جوان ها رفت و خرس را نجات داد و زخم های خرس را با یک تکه پارچه بست و دوباره راهی شکار شد. خرس برای تشکر از نجات جانش، دنبال شکارچی به راه افتاد تا در جنگل مواظب و مراقب او باشد، اما هر کجا که قدم می گذاشت باعث ترس شکار می شد و مرد داستان ما دست خالی می ماند.
شکارچی هر تلاشی می کرد خرس تنهایش نمی گذاشت تا این که یک روز حیوانی وحشی به مرد حمله کرد و خرس توانست جان شکارچی را نجات بدهد. از آن به بعد مرد قبول کرد که خرس کنارش باشد اما شرط کرد که موقع شکار از او دور بایستد.
روزها با این شرط و شروط به خوشی سپری شد و خرس و مرد با هم دوست و رفیق شدند.
ظهر یک روز گرم تابستانی که شکارچی شکار خوبی را زده بود تصمیم گرفت که زیر سایه درختی استراحت کند. بنابراین کوله اش را زیر سرش گذاشت و به خوابی عمیق فرو رفت. کم کم چند مگس به مرد نزدیک  شدند و روی صورت مرد نشستند و نمی گذاشتند که او بخوابد. خرس که شاهد این ما جرا بود برای رهایی مرد از دست مگس ها تکه سنگ بزرگی را برداشت تا مگس ها هر کجا که نشستند او با آن سنگ آن ها را بکشد. از قضا مگس ها دوباره روی صورت مرد نشستند و خرس هم با تمام قدرتش سنگ را بالا برد و روی مگس ها فرود آورد که نتیجه آن مرگ مرد شد.

این ضرب المثل زمانی به کار می رود که فرد قصد کمک و انجام محبتی به فردی را داشته باشد اما نتیجه عملش به ضرر فرد تمام شود که نه تنها کمکی نشده باشد بلکه باعث ضرر و آسیب به او شود. 

Tags:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2019

با ما در تماس باشید

هر موقع به ما ایمیل بزنید در سریع ترین زمان ممکن به شما پاسخ خواهیم داد

Sending

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

رمز خود را فراموش کرده اید؟