,

پرسش

میخوام بدونم داشتن دوست صمیمی بزرگتر از خودمون اشکالی داره؟ (۲ سال بزرگتر منظورمه) راستش مادرم بابت این موضوع نگرانه و میگه دوستت که ازت بزرگتره چیزهایی رو درک میکنه که تو نمی فهمی… یکی دیگه از همکلاسی هام هم که تقریبا باهاش صمیمی ام بهم میگه که دغدغه های بزرگترا با ما فرق داره و این دغدغه ها روت تأثیر میذاره… میخوام بدونم واقعا مشکلی داره؟ اگه داره دقیقا چه مشکلی؟

من ۱۵ساله و دوستم ۱۷ ساله است.

دوست صمیمی بزرگتر

پاسخ خانم دکتر سلیقه دار، مشاور و روانشناس سایت

دوست خوبم

دوستی با غیر همسالان یا دوست صمیمی بزرگتر همان شرایطی را دارد که دوستان و نیز خانواده ات با تو در میان گذاشته اند. تنها دلیل همین است که دنیای فکری هر فردی در هر دوره سنی با دیگران متفاوت است و ممکن است او در شرایطی قرار داشته باشد که بتواند یا باید به چیزهایی فکر کند که تو هنوز به آن مراحل نرسیده ای.

البته این بدان معنا نیست که باقی دوستان همسال هیچ مشکلی ندارند. ممکن است فردی هم که درست هم سن توست همین مشکل را داشته باشد که در دنیای بزرگتر و یا خیلی کوچکتر از سنش زندگی کند و در این صورت همنشینی با او هم توصیه نمی شود.

به این ترتیب لازم است درباره دوستی با این فرد بیشتر دقیق و حساس باشی چون ممکن است چیزهای دیگری در جریان باشد که دوستان و خانواده تو متوجه شده اند و تلاش می کنند با بیان تفاوت سنی شما کاری کنند که رابطه شما کمتر شود و تو باید اطمینان پیدا کنی که دوستی نامناسبی در میان هست یا خیر.

موفق باشی

معرفی مشاور روانشناسی نشریه و نحوه طرح پرسش از ایشان

اختصاصی نشریه اینترنتی نوجوان ها

برچسب ها:
بدون دیدگاه

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

مجله آنلاین نوجوانها

https://www.nojavanha.com 2020

نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کنید

یا    

رمز خود را فراموش کرده اید؟

ساخت یک حساب جدید